Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Legendarny polski muzyk został pochowany z honorami. Rodzina, przyjaciele i wielbiciele muzyki pożegnali jednego z najlepszych polskich artystów.

W sobotę, 10 kwietnia 2021 roku odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Msza żałobna została odprawiona w Archikatedrze Łódzkiej, natomiast ciało artysty spoczęło w na cmentarzu w jego ukochanych Grotnikach.

Multimedia

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

W Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia 2021 roku, zostaliśmy zaskoczeni niezwykle tragiczną wiadomością mówiącą o tym, że w wieku 74 lat zmarł legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka miał charakter państwowy, co oznacza, że jego trumnie towarzyszyła warta honorowa. Jednym z życzeń artysty, które zostały spełnione przez organizatorów przebiegu jego ostatniej drogi, było włożenie do trumny mikrofonu, który przez wiele lat towarzyszył mu podczas występów. Uroczystości żałobne rozpoczęły się 10 kwietnia 2021 roku o godzinie 12:00 w Archikatedrze Łódzkiej.

Tak wyglądały ostatnie chwile artysty. Święta spędził z żoną Ewą. Kryzys przyszedł późniejZobacz więcej

Msza pogrzebowa została przeprowadzona z zachowaniem reżimu sanitarnego związanego z zagrożeniem pandemicznym. W świątyni znajdowała się ograniczona liczba osób, wielu fanów Krzysztofa Krawczyka zgromadziło się wokół archikatedry. Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka zostały uświetnione oprawą muzyczną zespołu Siewcy Lednicy, z którym artysta współpracował od lat. Mszy przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który starał się dodać otuchy wszystkim cierpiącym z powodu śmieci artysty i jednocześnie uhonorować zmarłego.

Andrzej Duda, Natalia Kukulska, Marzena Rogalska, Andrzej Piaseczny i inni żegnają króla polskiej estradyZobacz więcej

W ostatniej drodze, Krzysztofowi Krawczykowi towarzyszyli m.in.: żona Ewa, Daniel Olbrychski, który odczytał fragment listu św. Pawła do Koryntian; biskup Antoni Długosz, który wygłosił homilię; piosenkarz Norbert Dudziuk "Norbi"; Piotr Gliński, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz wieloletni przyjaciel i menadżer artysty - Andrzej Kosmala.

Rosną ceny płyt Krzysztofa Krawczyka z jego autografami, albumy wśród bestsellerówZobacz więcej

Jesteś w moich myślach, wspomnieniach, modlitwie i piosenkach, które tworzyliśmy wspólnie przez 47 lat - wspomniał artystę Andrzej Kosmala. Przyznał też, że nie chciał zabierać głosu, ponieważ jest to dla niego w tym momencie niezwykle trudne, jednak poprosiła go o to ukochana żona Krzysztofa Krawczyka, Ewa. -Do zobaczenia, Krzysztofie- zakończył.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Łódź (gość)

    Po co dawać takie zdjęcie z lat młodości, wtedy zrobił najwięcej krzywdy, obłuda nic więcej.

    10.04.2021 15:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×