Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Aktor otrzymał pośmiertne odznaczenie od prezydenta. Odebrała je Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się w czwartek, 5 marca 2020 roku w Warszawie. Aktor otrzymał pośmiertne odznaczenie od prezydenta Andrzeja Dudy. Odebrała je Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Multimedia

Paweł Królikowski pośmiertnie odznaczony

Prezydent Andrzej Duda pośmiertnie odznaczył Pawła Królikowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Podczas mszy żałobnej, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i św. Józefa Oblubieńca przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, odznaczenie z rąk prezydenta odebrała wdowa po aktorze, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Antek Królikowski pożegnał ojca nawiązując do koronawirusa i "Klanu" Zobacz więcej

Na ostatnim pożegnaniu Pawła Królikowskiego - zarówno na mszy, jak i na cmentarzu, oprócz rodziny i przyjaciół, pojawiło się wielu znajomych aktora z branży. Obecni byli m.in. Nina Terentiew, Krzysztof Ibisz, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Kuba Wojewódzki, Piotr Stramowski, Katarzyna Warnke, Joanna Liszowska, Ilona Ostrowska, Małgorzata Potocka, a także prezes TVP Jacek Kurski, premier Mateusz Morawicki oraz minister kultury Piotr Gliński.

– Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wszyscy wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego. Odszedł ceniony i lubiany aktor, który w ostatnich latach pełnił również funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Odszedł też – a może, przede wszystkim – ciepły, pogodny i dobry człowiek, kolega, przyjaciel, mąż i ojciec, głowa wspaniale artystycznie uzdolnionej rodziny – powiedział minister kultury, który podkreślił również działalność Królikowskiego jako prezesa zarządu ZASP. – Na stanowisku tym wykazał się charakterystycznym dla niego zaangażowaniem oraz troską o sprawy środowiska artystycznego (...) Obserwując jego pracę, mającą na celu poprawę sytuacji bytowej artystów wykonawców, trudno było odgadnąć, że sam zmaga się z tak poważnymi problemami – mówił. Po mszy, kondukt żałobny udał się na Cmentarz Powązkowski.

Kontynuacja "Rancza" powstanie bez Pawła Królikowskiego? Twórca kultowego serialu zabrał głos!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Szatan (gość)

  Teraz niech sie w dupe pocaluja odznaczeniami..czemu np miesiac temu orderu nie dostal?? Bo prezydent nie wiedzial o jego istnieniu ...tylko teeaz przed wyborami boheterowie za piec dwunasta...cienkopisem pisana historia...

  15.03.2020 19:58
 • ja (gość)

  Ale za co to odznaczenie?Dwa tygodnie przed nim zmarł R.Lipko,prawdziwy artysta ale nie pisowski i dlatego niczego nie otrzymał.A królikowski?za jedną rolę w ranczu?????nie wygłupiajcie się wy tam w tej warszawce,wielcy politycy.

  08.03.2020 18:21
 • Lucy (gość)

  Powązki, odznaczenie...masakra... dla aktora grającego w serialach ... no cóż taki mamy klimat od 2015 roku....

  .

  07.03.2020 23:16
 • ja (gość)

  Skończcie już z tymi królikowskami.Natrzaskał dzieci i medal

  07.03.2020 18:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×