"Pokot". Zobaczcie zwiastun nowego filmu Agnieszki Holland [WIDEO]

Zbliża się światowa premiera „Pokotu”, najnowszego filmu Agnieszki Holland. Po raz pierwszy film zostanie pokazany już 12 lutego, w Konkursie Głównym 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Do polskich kin ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk trafi 24 lutego. Zobaczcie zwiastun filmu!

Multimedia

Nowy film Agnieszki Holland pokazuje, jak w małej społeczności na polskiej prowincji, gdzie nie ma zbyt wielu powodów do śmiechu, można, nawet będąc w zaawansowanym wieku, z humorem bronić się przed niesłychanymi wyzwaniami – mówił we wtorek (za PAP) dyrektor Berlinale Dieter Kosslick prezentując filmy, które ubiegają się w tym roku o Złote i Srebrne Niedźwiedzie. To niezwykły film – powiedział o „Pokocie” kilka dni wcześniej, na spotkaniu z dziennikarzami zagranicznymi.

Poznajcie obsadę nowego filmu Agnieszki Holland [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Janina Duszejko (Agnieszka Mandat), główna bohaterka nowego filmu Agnieszki Holland „Pokot”, to emerytowana inżynierka, miłośniczka astrologii i wegetarianka. Kiedyś budowała mosty na Bliskim Wschodzie, dziś mieszka samotnie w Sudetach. Pewnej zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada, kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze, gdyż jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to odciski racic saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo…

Scenariusz „Pokotu” powstał na motywach powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”. Pisarka napisała go wspólnie z Agnieszką Holland. Tak wspomina tę współpracę: Agnieszka jest bardzo doświadczoną i mądrą twórczynią. Wie, czego chce. To sprawia, że właściwie naturalnie jest jej po prostu zaufać, tak też się stało. W związku z premierą „Pokotu” Wydawnictwo Literackie wznowi książkę "Prowadź swój pług przez kości umarłych", z okładką nawiązującą do filmu i z fotosami.

W rolach głównych zobaczymy między innymi: Agnieszkę Mandat, Jakuba Gierszała, Wiktora Zborowskiego i Patricię Volny. W pozostałych rolach: Miroslav Krobot, Borys Szyc, Tomasz Kot, Andrzej Grabowski, Katarzyna Herman, Marcin Bosak, Andrzej Konopka.

"POKOT" W KINACH OD 24 LUTEGO

Komentarze

Skomentuj
  • jarek (gość)

    Wygląda nieźle, i szczerze życzę mu zwycięstwa w Berlinie. Ale zobaczymy jak to się skończy. Oby odbił się szerokim echem w Polsce.

    06.02.2017 14:05
  • Julia (gość)

    Ważny temat, piękne zdjęcia i odważna reżyserka, trzeba obejrzeć!

    06.02.2017 13:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×