Pokuszenie - film, recenzja, opinie, ocena

Polska lat 50. Siostra zakonna Anna zostaje przydzielona do grupy osób mających opiekować się dostojnikiem kościelnym więzionym przez władze komunistyczne.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Rok 1953. W położonym na odludziu w mocno zniszczonym klasztorze więziony jest Ksiądz (Olgierd Łukaszewicz), którego władza ludowa próbuje złamać, skompromitować, zmusić do współpracy.

Wkrótce do tego miejsca odosobnienia zostaje przywieziona zakonnica Anna (znakomity, nagrodzony na FPFF w Gdyni debiut Magdaleny Cieleckiej), która ma zajmowac się Księdzem i jego skromnym dobytkiem. Zaraz po przyjeździe kobieta przeżywa szok, gdy rozpoznaje w nim swoją wielką miłość, mężczyznę dla którego zdecydowała się pójść do klasztoru. W tej niezwykłej sytuacji i scenerii jej uczucie rozpala się na nowo, również Księdzu Anna nie jest obojętna.

Całą sytuację zaaranżował i teraz próbuje bezlitośnie wykorzystać Oficer SB (Krzysztof Pieczyński), który przekonuje kobietę, by szpiegowała i donosiła na duchownego... Tej politycznej, w pewnej mierze opartej na faktach historii, Barbara Sass nadaje szerszy wymiar ukazując ludzkie zmagania z wiarą, uczuciem, własnymi słabościami ale też brutalną ideologią próbująca wszystkich sobie podporządkować.

Pr

Dramat, Polska, 1995, reż. Barbara Sass, wyk. Magdalena Cielecka, Olgierd Łukaszewicz, Krzysztof Pieczyński

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×