Polański nie odpowie za gwałt sprzed 33 lat!

Kolejne kontrowersje w sprawie zatrzymania słynnego reżysera Romana Polańskiego.

Multimedia

Prawie rok temu, gdy w szwajcarskim kurorcie Gstaad w swoim domu został uwięziony, dosłownie - reżyser przebywał w tak zwanym areszcie domowym, miał na nodze specjalną obrączkę, która wskazywała jego lokalizację i nie pozwalała na wyjście z domu, rozpoczęła się trudna dyskusja, czy reżyser powinien odpowiedzieć za przestępstwo sprzed lat.

Stany Zjednoczone ubiegały się u władz szwajcarskich o wydanie Polańskiego. Teraz już wiemy, że tak się nie stanie. Po 10 miesiącach domowego aresztu Polański jest wolnym człowiekiem.

Szwajcarskie władze zdecydowały, że wniosek Stanów Zjednoczonych o ekstradycję skompromitowanego reżysera jest niepełny i odrzuciły go. Strona szwajcarska nie otrzymała protokołu z przesłuchania świadka w sprawie Polańskiego.

 • Bez tych dokumentów nie mogliśmy podjąć decyzji o ekstradycji. Poza tym wzięliśmy pod uwagę dobrą opinię, jaką cieszy się Polański w Szwajcarii - tłumaczyła tę decyzję szwajcarska minister sprawiedliwości Eveline Widmer-Schlumpf.

Jak napisał Super Express, USA nie ma już możliwości odwołania w tej sprawie, co oznacza, że Roman Polański nie odpowie za gwałt na 13-latce, który miał miejsce 33 lata temu.

Czytaj także: Za wszelką cenę chce opuścić areszt Polański zatrzymany przez policję! Ciężkie życie w cieniu skandalu...

Komentarze

Skomentuj
 • boczek (gość)

  Skandal!!!! Ja myślałem, że tylko Polska to dziki kraj, ale widzę, że i Szwajcarzy mają problem z egzekwowaniem prawa od "możnych" tego świata. Dla mnie Polański w pierwszej kolejności jest pedofilem, w drugiej dopiero artystą! No i jak tu nie twierdzić, że bogatemu można wszystko? Jak?

  14.07.2010 06:17
 • zołza (gość)

  Też uważam,ze prawo jest prawem i powinien już dawno za to odpowiedzieć!Było wiadomo,że tylko dużo ruchu wokół tego.To było przecież 13letnie dziecko,uważam go za zboczeńca - i tyle,że też potrafi cieszyć się z "takiej" wolności!

  13.07.2010 22:20
 • Honorek (gość)

  Dla mnie prawo to jest PRAWO! Dziewczyna 13.letnia to nie jest 18.letnia kobieta. Polański nie powinien być wyjątkiem tylko dlatego, że jest reżyserem. Dla mnie to skandal również dla popierających ich polskich "celebrytów" (Wajda, Olbrychski, i.i.), ośmieszających często znanych POLSKICH POLITYKÓW (np. Kaczyńskich).

  13.07.2010 21:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×