"Policjantki i policjanci" odcinek 500. Jubileusz oraz pierwsze spotkanie Białacha i Kariny! [STRESZCZENIE ODCINKA]

To już dziesiąty sezon i piąty rok emisji serialu, a przez ten czas oprócz pół tysiąca odcinków ukazały się trzy filmy fabularne z bohaterami serialu. Co wydarzy się w jubileuszowym, 500. odcinku "Policjantek i policjantów"?

Multimedia

"Policjantki i policjanci" odcinek 500. w poniedziałek 11.03.2019 o godz. 19:00 w TV4! - sprawdź program TV

Przebojowa produkcja "Policjantki i policjanci" zadebiutowała na antenie Czwórki 29 września 2014 roku i szybko zyskała sympatię telewidzów, z tygodnia na tydzień, miesiąca na miesiąc a wreszcie z sezonu na sezon zwiększając widownię i bijąc kolejne rekordy oglądalności, przekraczającej nawet 2,5 mln widzów. W porze emisji serialu Czwórka z powodzeniem konkurowała z największymi stacjami, wielokrotnie je pokonując, a sama produkcja stała się jednym z najpopularniejszych polskich seriali, m.in. nominowanym do Telekamery i uznanym za serial roku w głosowaniu internautów.

Białach wyląduje w szpitalu! Co połączy go z Kariną?Zobacz więcej

Pierwszy klaps na planie produkowanych przez ATM Grupę padł 10 czerwca 2014 roku. Tego dnia przed kamerą stanęli Mariusz Węgłowski jako Mikołaj Białach i Magda Malcharek jako Ola Wysocka. Od tamtej pory odbyło się około 1500 dni zdjęciowych, w czasie których pracujące równolegle dwie ekipy spędzały na planie średnio 12 godzin. Przez ten czas, obok odtwórców głównych ról, w serialu zagrało kilka tysięcy epizodystów, z których najstarszym była pewna 84-latka a najmłodszym – 3-miesięczne dziecko. Jako policyjne radiowozy wykorzystano dotąd 10 odpowiednio „ucharakteryzowanych” samochodów, a w scenach z bronią - 40 pistoletów typu Glock i Walter oraz 10 gumowych replik uzbrojenia.

Podczas realizacji serialu nagrano 108 akcji z udziałem antyterrorystów, zużyto 12 800 litrów paliwa i odnotowano około 50 kontuzji. Sceną w której jednocześnie pojawiło się najwięcej bohaterów pierwszoplanowych - bo aż 15 - był ślub Alicji i Jacka, a odtwórcom głównych ról towarzyszyło wówczas około 15 statystów. Z kolei najwięcej – aż 17! - dubli w historii serialu wymagała jedna ze scen kręconych w Akademii Policyjnej w dziewiątym sezonie "Policjantek i Policjantów". Reżyserem wiodącym jest Jakub Miszczak, głównym scenarzystą – Błażej Przygodzki, a producentami serialu są Monika Galliot-Salińska, Anna Skowrońska i Paweł Janosik.

Borys uciekł z więzienia i grozi Białachowi! Czy policjant pomści śmierć Karoliny?Zobacz więcej

W 500. odcinku Białach (Mariusz Węgłowski), po załamaniu jakie przeszedł po śmierci Karoliny (Honorata Witańska), wraca do pracy na patrolu, ale sprawa Borysa (Wojciech Medyński) nie daje mu spokoju. Dawny wróg wciąż go prowokuje – uciekł z więzienia i grozi Mikołajowi. Policjant wykorzysta okazję i ruszy w pościg, wtedy na jego drodze stanie tajemnicza kobieta - w tej roli wystąpi Laura Samojłowicz, która w tym sezonie dołącza do obsady serialu.

W międzyczasie patrol Białacha i Wysockiej (Magdalena Malcharek) zostaje wezwany do bulwersującej sprawy w szkole – ratownicy medyczni zabierają do szpitala ośmiolatka pod wpływem narkotyków. Kto mógł odurzyć tak małe dziecko? Ustalenia prowadzą na trop bezlitosnych rozgrywek mafijnych. Tymczasem komenda ma nowego rzecznika prasowego – niespodziewanie dla wszystkich zostaje nim Radek (Grzegorz Skrzecz). Wszystko byłoby dobrze - bo nowy rzecznik traktuje swoje obowiązki bardzo poważnie – jest tylko jeden problem: Radek do tego się zupełnie nie nadaje.

Szymon oświadczy się Zatońskiej w jej urodziny! Szykuje się kolejny ślub?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Mycek (gość)

    Idźcie się leczyć do szpitala psychiatrycznego wszyscy

    14.03.2019 19:52
  • Mycek (gość)

    Ale robicie bajki

    14.03.2019 19:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×