"Polityka". Andrzej Grabowski o roli Prezesa w filmie Patryka Vegi. Kiedy zastępował go dubler?

Trwa Kołobrzeg Suspense Film Festival. Jednym z gości festiwalu jest Andrzej Grabowski, który został uhonorowany tytułem Ikony Polskiego Kina. Przy okazji aktor opowiedział o swojej nowej roli w filmie "Polityka" Patryka Vegi.

Multimedia

W ramach Międzynarodowego Suspense Film Festival w Kołobrzegu z widzami spotkał się Andrzej Grabowski, który na gali otwarcia Festiwalu uhonorowany został nagrodą Ikona Polskiego Kina. Pytany głównie o serial "Świat według Kiepskich", w którym od 20 lat gra rolę Ferdka, uchylił też rąbka tajemnicy dotyczącej najgorętszej premiery nadchodzącej jesieni, czyli filmu "Polityka" Patryka Vegi.

Andrzej Grabowski zagra Jarosława Kaczyńskiego w nowym filmie Patryka Vegi! Kto jeszcze w obsadzie?Zobacz więcej

W najnowszym filmie Patryka Vegi Andrzej Grabowski zagra Prezesa. – Nie znam aktora w Polsce, który odrzuciłby tę rolę, bo to jest bardzo ciekawa postać – powiedział. Zdradził tajniki charakteryzacji: - Dostałem ciemne soczewki, tupecik, a żeby uzyskać "prezesowską" wargę, w usta włożyłem sobie tampony dentystyczne. Jestem znacznie wyższy, więc w scenach, kiedy nie siedziałem za biurkiem, ludzie mnie otaczający stali na podwyższeniu, a w dalszych planach i od tyłu zastępował mnie niższy ode mnie dubler.

Jak się grało Prezesa? – Sam jeszcze nie wiem, nie widziałem swoich scen, bo nie lubię się oglądać. Bardzo jestem ciekawy, premiera na początku września. Aktor podkreślił, że wiele zawdzięcza Vedze, bo to właśnie on, powierzając mu rolę Gebelsa w serialu "PitBull", pomógł zerwać z wizerunkiem Ferdka i pokazać zupełnie inną twarz.

Jak zmienił się Andrzej Grabowski przez 20 lat trwania serialu? Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×