"Polityka". Zofia Zborowska zastępuje Małgorzatę Sochę w Teatrze 6. piętro [WIDEO]

Zofia Zborowska zastąpiła Małgorzatę Sochę w Teatrze 6. piętro Michała Żebrowskiego. Młoda aktorka zagra główną rolę w spektaklu "Polityka".

Multimedia

"Polityka" to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski. Spektakl wystawiany jest w Teatrze 6. piętro Michała Żebrowskiego, a główną rolę grała jak dotąd Małgorzata Socha. Ze względu na ciążę aktorki, zastąpiła ją Zofia Zborowska. - Reaktywujemy go i będziemy z nim jeździć po Polsce - powiedziała nam Zosia.

"Twoja twarz brzmi znajomo". Zosia Zborowska jako seksowna Christina Aguilera! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Spektakl "Polityka" - o czym jest?

W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy i poseł prawicy uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo-prawicowych namiętności.

Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie. Na scenie, obok Zosi, zobaczymy m.in. Rafała Królikowskiego, Kazimierza Kaczora, Hannę Śleszyńską i Joannę Żółkowską.

Aktor pokazuje swój "pierwszy raz" z żoną w internecie! [WIDEO]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×