Polsat rezygnuje z organizacji Sopot Festivalu

Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, telewizja Polsat zrezygnowała ze współorganizowania Sopot Festivalu. Miasto Sopot, będące właścicielem marki, podjęło negocjacje z innymi telewizjami.

Multimedia

Polsat w tym roku nie jest zainteresowany organizacją imprezy i woli swoim widzom zaproponować inne pozycje w ramówce. Telewizja Polsat z sopockim festiwalem była związana od 2012 roku. Międzynarodowa impreza zawsze miała miejsce pod koniec sierpnia, a jej największą atrakcją był koncert wykonawców zagranicznych, którzy sprzedali najwięcej płyt w swoich krajach. Pierwsze dwie edycje imprezy odbywały się pod nazwą Sopot Top of The Top Festival, natomiast w ubiegłym roku całość nosiła nazwę Polsat Sopot Festival.

Pierwszy festiwal - początkowo nazywany Międzynarodowym Festiwalem Piosenki - trwał od 21 do 27 sierpnia 1960. Jego pomysłodawcą był Władysław Szpilman. Do 1963 włącznie festiwale odbywały się w hali Stoczni Gdańskiej a później festiwal przeniósł się do Opery Leśnej. Do 2004 roku imprezę transmitowała TVP1, natomiast w latach 2005-2009 organizacją zajęła się telewizja TVN.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×