Polsat SuperHit Festiwal 2015, dzień 1. Zobacz, co się wydarzyło! [ZDJĘCIA]

Na scenie Opery Leśnej w Sopocie usłyszeliśmy plejadę polskich artystów, których płyty w 2014 roku uzyskały status co najmniej platynowych. Podczas pierwszego dnia festiwalu wyróżniliśmy również wykonawców, których przeboje były najchętniej kupowanymi i odsłuchiwanymi w Internecie, a pełen muzycznych emocji dzień zakończyliśmy piosenkami warszawskiej ulicy, które ze Szwagierkolaską od 20 lat śpiewa cała Polska.

Multimedia

Pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal scena mieniła się wszystkimi odcieniami platyny. "Koncert Platynowy" otworzył zespół HEY, prawdziwi kolekcjonerzy platynowych płyt. Legenda polskiego rocka wykonała w koncercie swoje trzy piosenki, a statuetkę Platynę Platyn wręczył Katarzynie Nosowskiej i muzykom zespołu - Muniek Staszczyk. Na scenie Opery Leśnej tego wieczoru zobaczyliśmy również Piersi, Dawida Kwiatkowskiego, Rafała Brzozowskiego, Melę Koteluk, grupę LemON, Sylwię Grzeszczak, Donatana i Cleo, oraz zespół Enej. Specjalną statuetką "Koncertu Platynowego" uhonorowany został Artur Rojek, którego pierwsza płyta solowa „Składam się z ciągłych powtórzeń” była najchętniej kupowanym albumem w 2014 roku w tradycyjnej sprzedaży. - W uznaniu fantastycznego debiutu i z prośbą abyś na nim nie poprzestał! – apelował wręczający wyróżnienie Darek Maciborek z RMF FM.

Królem wieczoru został jednak Dawid Podsiadło, którego wydany równo 2 lata temu album "Comfort and Happiness” w ostatnim czasie zyskał status diamentowej płyty, sprzedając się w ponad 150 tys. egzemplarzy! Dawid zaśpiewał "No", "Powiedz mi, że nie chcesz" i swój pierwszy singlowy przebój "Trójkąty i kwadraty". Artysta otrzymał Bursztynowego Słowika.

CZYTAJ TAKŻE: DAWID PODSIADŁO Z BURSZTYNOWYM SŁOWIKIEM PODCZAS POLSAT SUPERHIT FESTIWAL 2015! AGNIESZKA KACZOROWSKA POPROWADZI POLSAT SUPERHIT FESTIWAl!

W piątkowy wieczór poznaliśmy również laureatów "Cyfrowej Piosenki Roku", czyli przebojów najchętniej kupowanych na rynku cyfrowym. Trzecie miejsce zajęła piosenka "Brać" Donatana i Cleo wykonywana wspólnie z zespołem Enej. Drugą najchętniej kupowaną okazała się piosenka "Bałkanica" grupy Piersi, a najczęściej Polacy kupowali w sieci hit Donatana i Cleo - "My Słowianie". Po raz pierwszy w historii uhonorowaliśmy również artystów, których teledyski osiągnęły największą liczbę odsłon w serwisie YouTube. Wśród tych najgorętszych, które mogą pochwalić się najwyższą liczbą odtworzeń, znaleźli się: raper K2 i utwór "1 moment" z gościnnym udziałem Buki (blisko 32 milionów odsłon), Donatan i Cleo wspomagani przez Enej i ich piosenka "Brać" (blisko 30 milionów odsłon) oraz Czadoman z przebojem "Ruda tańczy jak szalona" (ponad 26 milionów odsłon).

Na zakończenie pierwszego dnia Festiwalu świętowaliśmy 20 rocznicę wydania kultowej płyty "Luksus" - debiutu fonograficznego kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej przez Muńka Staszczyka (T.Love) i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.Love Alternative, Daab). Zespół, który uchronił od zapomnienia piosenki warszawskiego folku, wykonywane niegdyś przez Stanisława Grzesiuka znów uwiódł nimi telewidzów i sopocką publiczność. Na scenie zabrzmiały tak samo soczyście jak 20 lat temu nieśmiertelne hity: "Komu dzwonią", "Apaszem Stasiek był", "Bal na gnojnej" wykonanym w udziałem gościa koncertu maestro Bogdana Łazuki i "U cioci na imieninach", który Szwagierkolaska wykonał ponownie na bis. Gospodarzami wieczoru byli Tatiana Okupnik, Krzysztof Ibisz, Maciej Rock i Maciej Dowbor.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×