Polsat SuperHit Festiwal 2016. Dzień 2. Jakie koncerty odbędą się 28 maja w Operze Leśnej? [GALERIA]

Polsat SuperHit Festiwal 2016 wystartował w piątek, 27 maja. Sprawdźcie, jakie koncerty odbędą się w Operze Leśnej 2. dnia festiwalu!

Multimedia

RADIOWY PRZEBÓJ ROKU

Sarsa i „Naucz mnie”, Margaret z hitem „Heartbeat”, Natalia Nykiel z piosenką „Bądź duży”, zespół Enej i ich „Zbudujemy dom”, LemON z „Jutrem”, zespół IRA z „Wybacz”, Grzegorz Hyży i jego „Pusty dom”, Kasia Popowska z przebojem „Lecę tam”, Antek Smykiewicz - „Pomimo burz”. To między innymi utwory tych wykonawców należą do najczęściej granych w ciągu ostatniego roku w ponad 80 ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych rozgłośniach radiowych. Wzorem ubiegłego festiwalu będziemy mogli usłyszeć je podczas drugiego dnia Polsat SuperHit Festiwal 2016. Listę najchętniej emitowanych przebojów, podobnie jak przed rokiem, opracowała dla ZPAVu, partnera Festiwalu, międzynarodowa firma BMAT, zajmująca się monitorowaniem nagrań muzycznych i teledysków w stacjach radiowych i telewizyjnych w ponad 50 krajach na  świecie. Koncert poprowadzą: Aleksandra Szwed, Maciej Dowbor, Maciej Rock i Kabaret Skeczów Męczących.

Pierwsza edycja koncertu „Radiowy Przebój Roku” dostarczyła niezapomnianych, emocjonujących muzyczne doznań. Nie inaczej będzie i w tym roku. Widzowie i zgromadzona w Operze Leśnej publiczność będą mieli niepowtarzalną okazję, by nie tylko zachwycać się brzmieniem największych hitów, ale i zobaczyć swoich ulubionych wykonawców. Poznamy też „Złotą Trójkę” - artystów, których utwory znalazły się w ścisłej czołówce najchętniej granych w radiowych rozgłośniach. Największe przeboje, niezwykła energia i świetna zabawa - to wszystko czeka nas w drugim dniu Polsat SuperHit Festiwal 2016.

Koncert „Radiowy Przebój Roku” to doskonała kompilacja utworów, które zna cała Polska. Obchodzący swoje 30-lecie istnienia zespół IRA wykona swój największy przebój „Wybacz”, będący swoistym mixem electro-popu i gitarowego brzmienia. Muzyczne odkrycie Telewizji Polsat z 2012 r., czyli zwycięzca 3. edycji programu „Tylko Muzyka. Must Be the Music” - zespół LemON wystąpi ze swoim hitem „Jutro”. Grzegorz Hyży zaśpiewa utwór z płyty Grzegorz Hyży&Tabb „Z całych sił” - „Pusty dom”, piosenkę, która na POPliście RMF FM była notowana aż 43 razy! Margaret zaprezentuje przebój „Heartbeat” z platynowego już albumu „Add the Blonde”. Natomiast pierwsza piosenkarka, która uruchomiła ruch „me singing” w polskim Internecie, Kasia Popowska pojawi się na sopockiej scenie z piosenką „Lecę tam”. Folkowy zespół Enej zaśpiewa goszczący trzykrotnie na szczycie listy Darka Maciborka utwór „Zbudujemy dom” oraz notowany na niej przez 11 tygodni „Kamień z napisem LOVE”. „Pomimo burz” to niekwestionowany hit półfinalisty 7. edycji „Tylko muzyka. Must be the music” Antka Smykiewicza. Teledysk do singla ma na swoim koncie ponad 20 milionów odsłon. Z kolei Tabb i Sound’n’Grace przypomną „Na pewno” i singiel „Dach”, zwiastujący płytę, będący zwieńczeniem ich współpracy. Uhonorowany statusem diamentowego, łączący alternatywne korzenie artystki ze szlachetnym popem utwór „Naucz mnie” zaserwuje Sarsa. Teledysk do tej piosenki stał się w ciągu miesiąca od publikacji najchętniej udostępnianym klipem w Polsce. Nie zabraknie też Video z ich słynnym „Wszystko jedno” i muzyków zespołu Loka, którzy wykonają utwór z repertuaru Rotary „Na jednej z dzikich plaż”. Hipnotyzująca wokalistka Blue Cafe Dominika Gawęda zaśpiewa promujący płytę „Freshair” przebój „Zapamiętaj”. Dotarł on do drugiego miejsca na POPliście RMF FM. Identyczne miejsce w tym zestawieniu zajęła kompozycja „Sam na sam” Szymona Chodynieckiego, którego również będzie można zobaczyć na deskach Opery Leśnej. A na deser pokryty potrójną platyną singiel finalistki jednego z ogólnopolskich talent show Natalii Nykiel, pt. „Bądź duży”. Warto dodać, że tekst do tej piosenki oraz muzykę napisała sama wokalistka.

Które hity znajdą się w pierwszej trójce najczęściej granych utworów? Telewizja Polsat zaprasza na wyjątkową i energetyczną muzyczną podróż już w sobotę, 28 maja o godzinie 21.

JUBILEUSZ ZBIGNIEWA WODECKIEGO

Na scenie zawsze z nieodłączną trąbką i skrzypcami. Charakterystyczna fryzura, uśmiech i czysty głos, którym od lat uwodzi polską publiczność. Uwodzi skutecznie, bo Zbigniew Wodecki, którego jubileuszowy koncert zobaczymy podczas Polsat SuperHit Festiwal 2016, to artysta totalny, dla którego scena i samochód są od wielu lat drugim domem. Właśnie mija 40 lat od wydania jego debiutanckiej płyty długogrającej, wydanej w 1976 roku. Wtedy przeszła nieco bez echa, a jedyną piosenką wylansowaną przez radiowe rozgłośnie było „Opowiadaj mi tak”. Dziś płyta, ponownie nagrana przez artystę razem z formacją Mitch & Mitch, otrzymała nowe życie, a Zbigniewa Wodeckiego uczyniła jednym z najbardziej pożądanych artystów w Polsce.

Zbigniew Wodecki, którego jubileusz 40-lecia będziemy mogli obejrzeć drugiego dnia Festiwalu, o sobie mówi, że jest „artystą śpiewającym”. Jego ojciec był trębaczem w krakowskiej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji pod batutą Jerzego Gerta. Mały Zbyszek był częstym gościem w budynku krakowskiej filharmonii, gdzie odbywały się próby orkiestry. Słuchał, oswajając się z muzycznym światem, aż w końcu nie było innego wyjścia, co często podkreśla w wywiadach, musiał zostać muzykiem. Przygodę z muzyką zaczął bardzo wcześnie – już w wieku 5 lat zaczął ćwiczyć grę na skrzypcach! Szkołę muzyczną w klasie Juliusza Webera ukończył z wyróżnieniem, po czym został skrzypkiem orkiestry, w której grał jego ojciec. To właśnie skrzypce otworzyły mu drogę na wielkie sceny. Grał z zespołem ANAWA Marka Grechuty, zarejestrował z nimi pierwszą płytę, a następnie przez pięć lat z zespołem Ewy Demarczyk, z którą, co często podkreśla, zjeździł pół świata – „Graliśmy w pięknych salach! Paryska Olympia, Sydney, Kuba...”. Zbigniew Wodecki to muzyk totalny i z całą pewnością renesansowy. Jak na krakowskiego artystę z duszą przystało, współpracował z Piotrem Skrzyneckim i innymi twórcami Piwnicy pod Baranami. Prócz skrzypiec, gra na trąbce, która pojawiła się w jego rękach później, gdyż wydawała mu się instrumentem bardziej pożądanym przez… dziewczyny. Do dziś aranżuje i z sukcesami komponuje, a przede wszystkim od ponad 40 lat również śpiewa. Zbigniew Wodecki wokalistą został… przypadkiem. Pierwszy raz można go było posłuchać w restauracji „Parkowa” w Świnoujściu, gdzie grał przez miesiąc wakacji na początku lat 70-tych ubiegłego wieku.

Niezwykli goście, zabawne anegdoty i dużo doskonałej muzyki - to czeka nas podczas tego wyjątkowego jubileuszowego koncertu artysty. Koncert poprowadzą Natalia Szroeder i Krzysztof Ibisz.

CZYTAJ TAKŻE:

POLSAT SUPERHIT FESTIWAL 2015. DZIEŃ 1. JAKIE KONCERTY ODBĘDĄ SIĘ W OPERZE LEŚNEJ 27 MAJA? [GALERIA]
POLSAT SUPERHIT FESTIWAL 2016. SPRAWDŹ HARMONOGRAM FESTIWALU W SOPOCIE!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×