Polsat Viasat History w czerwcu 2022. Dokumenty, których przegapić nie można! Co oglądać?

Polsat Viasat History to stacja, w której fani produkcji dokumentalnych zawsze znajdą coś dla siebie! Niezależnie od pory dnia, znajdziecie tam filmy i seriale najwyższej jakości! Oto najciekawsze tytuły Polsat Viasat History z czerwca 2022 roku!

Multimedia

Polsat Viasat History - co warto oglądać w czerwcu 2022?

"Grace Kelly i jej miliony"

Historia Grace Kelly, pięknej aktorki, która została gwiazdą i ikoną mody lat pięćdziesiątych, jest dobrze znana. Wszyscy wiedzą, że zaszokowała świat, opuszczając Hollywood i wychodząc za mąż za Rainiera, księcia Monako — ale mniej znana jest historia jej zaginionej fortuny. Po tragicznej śmierci Grace okazało się, że na jej majątek składało się zaledwie 10 tysięcy dolarów i domek letniskowy w Irlandii. W tym filmie dokumentalnym Gemma Godfrey, specjalistka od finansów, wyrusza na poszukiwanie zaginionych milionów. Ile Grace zarobiła w ciągu swojej kariery, jakie były finansowe koszty hollywoodzkich podwójnych standardów dotyczących płci i jakie ukryte skarby posiadała, odziedziczyła i zapisała w testamencie?

Cyril Chauquet opowiedział nam o programie stacji Polsat Viasat Explore. Co było najtrudniejsze w tworzeniu tej serii?Zobacz więcej

"Rodzina królewska: utrzymać koronę"

Na początku XX w. na świecie funkcjonowało jeszcze ponad pięćdziesiąt rodzin królewskich. Obecnie liczba ta zmniejszyła się o ponad połowę. W programie badamy królewskie archiwa z ostatnich stu lat, aby przybliżyć historię powstania, upadku i przetrwania rodzin królewskich na całym świecie. Po I wojnie światowej monarchie Niemiec i Rosji straciły trony, niektórzy monarchowie w desperacji, chcąc zachować swoje przywileje, poparli ideologię faszystowską. Po II wojnie światowej monarchie starały się ukryć swoją wojenną przeszłość, ale wielkie zmiany społeczne w latach 60. i 70. zmusiły je do zmiany wizerunku pod groźbą utraty tronu. W latach 80. rodziny królewskie stanęły w obliczu nowego zagrożenia – pojawienia się wszechobecnej prasy tabloidowej. Dziś przedstawiciele nowego pokolenia królów i królowych, chcąc utrzymać swoje korony, muszą dbać o swój wizerunek „normalnych ludzi".

2. sezon popularnego serialu na Epic Drama! Co tym razem spotka Margaret?Zobacz więcej

"Tajemnice dawnych cywilizacji"

Autorzy programu analizują to, w jaki sposób współczesna nauka zmienia nasz sposób myślenia o starożytności. Przyjrzymy się upadkowi cywilizacji epoki brązu, który nastąpił ponad trzy tysiące lat temu, powstaniu cywilizacji klasycznej i upadkowi Imperium Rzymskiego. Najlepsi historycy podzielą się z nami wiedzą o tym, w jaki sposób nowe dane o stanie naszej planety pozwalają im spojrzeć z nowej perspektywy na zmiany klimatu, pandemie i aktywność wulkaniczną — i jak te zjawiska wpłynęły na bieg historii ludzkości od starożytnego Egiptu po upadek Rzymu. Analizując dowody w postaci starożytnych pyłków roślin, kształtu jaskiń, ludzkiego DNA oraz pozostałości zarówno wulkanów, jak i starożytnych zanieczyszczeń zamkniętych w arktycznym lodzie, odkrywamy, jak bardzo nasza cywilizacja jest wrażliwa na gwałtowne zmiany środowiska. Historia wpływu ludzkości na naszą planetę sięga dalej, niż kiedykolwiek sądziliśmy.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×