fot. materiały prasowe
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[4/25]

Polscy aktorzy w zagranicznych produkcjach Netflix, HBO, Amazon i nie tylko! Marcin Dorociński zachwycał w "Gambicie królowej". Piotr Adamczyk w serialu Amazona!

Tomasz Kot

Aktor, którego polscy widzowie znają m.in. z brawurowej roli w „Skazanym na bluesa”, „Bogach”, komediowej w „Lejdis”, czy przynoszącej mu sławę na szerszą skalę Wiktora Warskiego w „Zimnej wojnie”, zagrał w serialu BBC "Świat w ogniu: Początki". To jednak nie wszystko, bo polskiego aktora będzie można także zobaczyć w amerykańskim thrillerze sci-fi „Warning”, w którego obsadzie znajdą się także Patrick Schwarzenegger i Rupert Everett oraz w powstającej anglojęzycznej filmowej biografii genialnego wynalazcy Nikoli Tesli (reż. Anand Tucker). Ostatnio media obiegła informacja o nowej zawodowej przygodzie międzynarodowej Kota. Aktor pochwalił się na Instagramie główną rolą w thrillerze psychologicznym „The Perfect Enemy". Będzie to ekranizacja bestsellerowej powieści Amelie Nothomb w reżyserii Kike Maillo.

Co ciekawe, rola Tomasza Kota w wspomnianej „Zimnej wojnie” była bezpośrednią przyczyną jego angażu w serialu „Świat w ogniu: Początki”, którego polska premiera zapowiedziana jest już na 10 listopada na kanale Epic Drama.

[4/25] Polscy aktorzy w zagranicznych produkcjach Netflix, HBO, Amazon i nie tylko! Marcin Dorociński zachwycał w "Gambicie królowej". Piotr Adamczyk w serialu Amazona!


×