"Polscy Truckersi" odcinek 4. Maciek i Michał wyruszają do Karlskrony

Maciek i Michał wyruszają promem do Karlskrony w Szwecji. Przed mężczyznami do pokonania dwa tysiące kilometrów w niesprzyjających warunkach.

Multimedia

Mróz, śnieg, porywisty wiatr – to codzienność w jeździe po nowoczesnych, ale również niebezpiecznych drogach Szwecji i Norwegii. Panowie spędzają ze sobą po pięć/sześć dni w tygodniu, czyli trzy czwarte każdego tygodnia. Wspólne tematy i zainteresowania pomogły chłopakom się zaprzyjaźnić. Michał wspiera Maćka w czekającej na nich podróży. Pomimo, że mężczyzna jest doświadczonym kierowcą, jazda w czasie norweskiej zimy, będzie dla Maćka nowym wyzwaniem. Trudne warunki na drodze rekompensuje dobry zarobek, jednak żadne pieniądze nie zwrócą im czasu, którego mają tak niewiele dla własnych rodzin. Rzadkie chwile spędzane z dziećmi sprawiają, że czasem czują się jak goście we własnych domach. Czy na pewno tak chcą żyć?

Polscy truckersi zajmują się nie tylko przewozem transportu z punktu A do punktu B. To bardzo przedsiębiorczy ludzie, którzy w różnego rodzaju niszach potrafią zwietrzyć dobry interes. Potwierdzeniem tej tezy jest rodzina Pasternaków. Stanisław i czwórka jego synów – Paweł, Krzysiek, Łukasz i Tomek, zajmują się transportem drewna na rynek międzynarodowy. To jednak nie wszystko! Należąca do nich firma zajmuje się również wszystkimi etapami pozyskiwania i obróbki tego materiału. Samodzielnie ścinają drzewa, zawożą do tartaku, a następnie odpowiednio przygotowane już drewno wysyłają za granicę. To trudna praca, jednak mężczyźni znakomicie realizują się w tym fachu. Czasem jednak nawet ukochany zawód może mocno dać w kość, kiedy terminy gonią, a wszystko idzie jak po grudzie. Z początkiem nowego tygodnia Stanisław chce wyruszyć po transport. Niestety, problemy z kierowaniem kołami naczepy odwlekają wyprawę do lasu. W jaki sposób głowa rodziny poradzi sobie z trudnościami?

Premiera czwartego odcinka już 19 listopada o godz. 21.40 tylko na Discovery Channel!

Komentarze

Skomentuj
  • Zwykły kierowcy na szmaciw (gość)

    Szkoda gadać jaka firma tacy kierowcy szmaciaze i inicjatywy więcej

    22.01.2017 10:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×