"Polscy Truckersi" odcinek 5. Rodzina Pasternaków powraca!

W 5. odcinku Maciek i Michał nadal przemierzają Skandynawię. Powraca także rodzina Pasternkaów.

Multimedia

Maciek i Michał od kilku dni nieprzerwanie jadą przez Skandynawię. Potężna ciężarówka sunie przez drogi pokryte cienką warstwą lodu. Pojazd coraz bardziej się ślizga, jednak mężczyźni niechętnie myślą o nałożeniu łańcuchów na koła. Niestety, wieje coraz mocniejszy, arktyczny wiatr. Jeśli stracą panowanie nad samochodem, mogą utracić nie tylko przewożony ładunek, ale nawet i życie! Znaczna część trasy przebiega nad kilkudziesięciometrową przepaścią, a barierki oddzielające drogę od urwiska są bardzo słabe i na pewno nie utrzymają rozpędzonej ciężarówki… To prawdziwa jazda na hardkorze. Czy Maćkowi i Michałowi uda się szczęśliwie dotrzeć do celu?

Kuba i Michał zmagają się z problematycznym transportem. Na lawecie ich ciężarówki znajduje się ładunek znacznie przekraczający ustalone normy. Zamiast maksymalnych 11,5 tony towaru, Kuba i Michał mają przewieźć aż 15 ton owoców! Oś ledwo wytrzymuje, a mężczyźni są niemal pewni, że w trakcie jazdy może im pęknąć koło! Próbują dodzwonić się do spedytora, jednak ten zakończył już pracę… Jeśli panowie wyruszą w trasę i zatrzyma ich policja, grozi im kara w wysokości 1500 euro i przymus postoju. Czy podejmą się tak dużego ryzyka?

W tym odcinku "Polskich Truckersów" powraca również rodzina Pasternaków. Ci ludzie żyją z obróbki i transportu drewna na rynek międzynarodowy. Ich praca – w porównaniu z innymi truckersami – jest wyjątkowo ciężka. Całe dnie spędzają w lesie, gdzie wśród błota, mgieł i często padającego deszczu zajmują się pozyskiwaniem drewna. Przewóz ogromnych kłód bywa problematyczny, jednak największy kłopot stanowi załadunek. Tym razem Pasternakom trafiły się wyjątkowo duże kłody drewna. Ważą tak dużo, że dźwig ledwo utrzymuje ich ciężar. Czy uda im się załadować transport? Szkoda byłoby, gdyby tak cenne drewno miało się zmarnować…

Seria „Polscy Truckersi” na Discovery Channel to prawdziwa jazda bez trzymanki. Przekonaj się na własne oczy, z jak trudnymi zmaganiami codziennie mierzą się kierowcy ciężarówek z Polski. Premiera czwartego odcinka już 26 listopada o godz. 21.40 tylko na Discovery Channel!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×