Polska - Senegal 1:2. Jaki wynik? Kto wygrał? Mocne słowa naszych ekspertów: "To był sabotaż Nawałki"

Michał Wieczorek
Bartek Syta / Polska Press
Kto wygrał mecz Polska - Senegal? Wynik meczu 1:2. W swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata w Rosji, reprezentacja Polski przegrała z Senegalem 1:2. W naszym studio wideo komentujemy na żywo spotkanie Biało-czerwonych. Jaki wynik meczu Polska - Senegal?

POLSKA - SENEGAL. MOCNE SŁOWA W NASZYM STUDIO PO MECZU

"To był sabotaż Adama Nawałki. Polski trener był dwunastym zawodnikiem Senegalu" - mówi Robert Zieliński, który wspólnie z Mateuszem Bosakiem komentują przegrany mecz Polski z Senegalem.

MECZ POLSKA - SENEGAL. JAKI WYNIK? KTO WYGRAŁ? 1:2

Niestety w pierwszy meczu Mundialu w Rosji, reprezentacja Polski pod wodzą selekcjonera Adama Nawałki przegrała z Senegalem 1:2. To pierwsze zwycięstwo afrykańskiej drużyny na tych mistrzostwach. Polacy popełniali indywidualne błędy w defensywie, które skrupulatnie wykorzystali nasi rywale. Honorową bramkę dla Biało-czerwonych zdobył w końcówce meczu Grzegorz Krychowiak.

Mistrzostwa Świata 2018, Grupa H

POLSKA - SENEGAL 1:2 (0:1)

Bramki: 87' Grzegorz Krychowiak - 38' Thiago Cionek (sam.), 61' M'Baye Niang

Polska: Wojciech Szczęsny, Łukasz Piszczek (83' Bartosz Bereszyński), Thiago Cionek, Michał Pazdan, Maciej Rybus, Jakub Błaszczykowski (46' Jan Bednarek), Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński, Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik (73' Dawid Kownacki), Robert Lewandowski

Senegal: Khadim N’Diaye, Moussa Wague, Salif Sane, Kalidou Koulibaly, Youssouf Sabaly, Ismaila Sarr, Alfred N'Diaye (86' Cheikhou Kouyate), Idrissa Gueye, M'Baye Niang (75' Moussa Konate), Sadio Mane, Mame Biram Diouf (63' Cheikh N'Doye)

Sędzia: Nawaf Shukralla (Bahrajn) Stadion: Otkrytije Ariena, Moskwa

POLSKA - SENEGAL RELACJA

Adam Nawałka zdecydował się na ustawienie z czterema obrońcami, bo kontuzjowany Kamil Glik nie zdążył dojść do pełnej dyspozycji po uszkodzeniu więzozrostu barkowo-obojczykowego. W środkowej linii także ustawił czterech zawodników, a z przodu operowali Milik z Lewandowskim. Wydawało się, że to przyniesie dobry rezultat, gdyż Piotr Zieliński często podawał to na prawo, to na lewo, zachęcając do gry ofensywnej także Jakuba Błaszczykowskiego i Kamila Grosickiego.

Po przerwie na boisko wszedł Jan Bednarek, zastępując Jakuba Błaszczykowskiego, który w pierwszej połowie sygnalizował kontuzję. Przeszliśmy w defensywie na ustawienie z trzema stoperami: Michał Pazdan, Jan Bednarek i Thiago Cionek, a Łukasz Piszczek zajął miejsce w pomocy Błaszczykowskiego.

Jakby było mało pecha w tym meczu, już przy pierwszej interwencji urazu doznał Bednarek. Na szczęście szybko podniósł się z murawy i mógł kontynuować grę.

W drugiej połowie Polacy wreszcie ruszyli. Bliski powodzenia był Lewandowski, którego Senegalczycy musieli powstrzymać nieprzepisowo przed polem karnym, a potem bramkarz z trudem poradził sobie z jego strzałem z wolnego. Z drugiej strony boiska groźnie uderzał też Sadio Mane, ale piłka odbiła się od pleców jednego z polskich obrońców.

Biało-Czerwoni zaczęli grać z rozmachem, po jednym z dośrodkowań w znakomitej sytuacji znalazł się Piszczek, lecz źle trafił w piłkę i ta poleciała obok słupka.

I wtedy doszło do prawdziwego nieszczęścia. Zdezorientowany Bednarek zbyt późno zareagował na odegranie Grzegorza Krychowiaka, piłkę przejął M’Baye Niang i, mijając Szczęsnego, posłał ją do pustej bramki. Na nic zdały się protesty Polaków, którzy uważali, że Senegalczyk, który przez chwilę przebywał poza linią boczną, nie powinien brać udziału w tej akcji.

Polakom grało się ciężko. Zapewnienia Adama Nawałki, że jego piłkarze są bardzo dobrze przygotowani do turnieju, nie znajdywały potwierdzenia na boisku Spartaka. Jednak gol Krychowiaka w ostatnich minutach meczu dał nadzieję choć na remis.