Polskie filmy i seriale na Netflix. Co mogą obejrzeć fani polskiego kina?

Polskie filmy i seriale na Netflix rosną w siłę! Na platformie Netflix pojawia się coraz więcej polskich produkcji i to zarówno tych bardzo głośnych, jak i mniej znanych tytułów, które w końcu mają szansę do szerszej publiczności. Sprawdźcie, co na Netflix mogą obejrzeć fani polskiego kina!

Multimedia

POLSKIE FILMY I SERIALE NA NETFLIX

Gdy platforma Netflix startowała w Polsce, jej oferta polskich filmów i seriali była bardzo uboga. W pierwszych dniach praktycznie nie można było znaleźć na Netflix żadnego polskiego filmu, ale na szczęście ta sytuacja szybko zaczęła się zmieniać. Jednym z pierwszych polskich filmów, który pojawił się na Netflix był film Wojciecha Smarzowskiego pt. "Róża". To dla wielu mogło być wielkim zaskoczeniem, bo tak ważnego tytułu chyba nikt się nie spodziewał na amerykańskiej platformie. Niestety dzisiaj "Róży" na Netflix już się nie znajdzie, amerykańska platforma nie przedłużyła licencji na ten obraz.

"1983". Miała być serialowa bomba i rewolucja, a jest niewypał... Zobacz więcej

Jeszcze większym zaskoczeniem była obecność - również dzisiaj już niedostępnego - filmu "Z daleka widok jest piękny". Powolne, arthousowe kino, za które odpowiadali Wilhelm i Anna Sasnalowie, kompletnie nie pasował do wizerunku, jaki wytworzył się wokół Netflix, ale to też pokazuje, że amerykańska platforma jest jak najbardziej otwarta na odważne i bezkompromisowe kino, które wcześniej mogło docierać jedynie do garstki ludzi. Aż szkoda, że dzisiaj ten film także nie jest dostępny.

"Ultraviolet". Internetowi detektywi w akcji! Nowy polski dobry serial kryminalny?Zobacz więcej

Co dzisiaj polskiego znajdziemy na Netflix? Oczywiście są seriale - autorskie "1983" oraz będący na licencji stacji AXN "Ultraviolet". Do tego cała masa filmów, wśród których znajdziemy zarówno kino artystyczne, jak i produkcje masowe, z komediami romantycznymi na czele. Naturalnie polska oferta Netflix jest płynna i część tytułów może szybko zniknąć z platformy, lecz jednocześnie Netflix nawiązuje współpracę z kolejnymi polskimi dystrybutorami, którzy żywo są zainteresowani tym, aby ich filmy były w ofercie VOD Netflix. My widzowie tylko na tym zyskamy!

SPRAWDŹCIE POLSKIE FILMY I SERIALE NA NETFLIX! CO WARTO OBEJRZEĆ?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×