Polskie filmy science fiction. Najlepsze polskie produkcje sci-fi [GALERIA]

Jeżeli mielibyście wymienić chociaż jeden polski film science fiction, to co jako pierwsze przyszłoby Wam do głowy? Jesteśmy przekonani, że zapewne byłaby to kultowa „Seksmisja”. Tyle, że na dziele Juliusza Machulskiego polskie kino sci-fi się nie kończy. Zaskoczeni? Dlatego sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych polskich filmów science fiction!

Multimedia

CZYTAJ TAKŻE:
Polskie horrory. TOP20 polskich filmów na Halloween [GALERIA]

Jak sami zauważycie, większość pozycji z naszego zestawienia to filmy nakręcone w PRL-u – w latach 60., 70. i 80. ubiegłego wieku. To przykre, że choć dzisiaj dysponujemy nieporównywalnie większymi możliwościami technicznymi, to wyobraźnia polskich filmowców jest jakby bardziej ograniczona do tematów bieżących. Szkoda, bo dawniej twórcy robiąc filmy, których akcja rozgrywała się w przyszłości, tak naprawdę opowiadali o teraźniejszości, więc czemu dzisiaj się tak ograniczamy? Czyżby jedyną nadzieją na zmianę był Tomasz Bagiński?

Sprawdźcie nasze zestawienie najlepszych polskich filmów science fiction! Który z tych filmów Wam się najbardziej podobał? Może czegoś brakuje na liście?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×