Polskie horrory. Najlepsze i najciekawsze polskie filmy na Halloween [GALERIA]

Polski horror - brzmi jak oksymoron? Niekoniecznie, gdyż nasza kinematografia może poszczycić się kilkoma naprawdę udanymi filmami grozy. Szkoda jednak, że większość z nich powstała na długo przed 1989 rokiem, a te zrealizowane po upadku komunizmu pozostawiają już wiele do życzenia. Sprawdźcie, jakie polskie horrory warto obejrzeć na Halloween!

Multimedia

W naszym zestawieniu prezentujemy Wam ułożone chronologicznie polskie filmy grozy, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać. Postawiliśmy na pozycje, które są już uznane oraz cenione, ale na liście nie zabrakło także tytułów, którym wiele brakuje do nazwania ich jakościową rozrywką, aczkolwiek nie należy przechodzić obok nich obojętnie.

To często mniej lub bardziej udane próby naśladowania kina ze Stanów Zjednoczonych, które może i nie sprawdziło się na polskim gruncie, lecz stanowi barwny folklor naszej kinematografii. Warto dodać, że młodzi polscy filmowcy coraz chętniej sięgają po horror oraz gatunki pokrewne, dzięki czemu jest nadzieja, że za kilka lat doczekamy się znowu polskiego kina, które nie boi się romansować z produkcjami grozy.

Fajniutki i mięsisty slasher z krwi i kości, gdzie jest dużo krwi i łamania kości. Oceniamy film z Julią Wieniawą i Wiktorią Gąsiewską!Zobacz więcej

Tutaj nasz wzrok jest skierowany na Jagodę Szelc czy Bartosza M. Kowalskiego, bo ich "Wieża. Jasny dzień" oraz "W lesie dziś nie zaśnie nikt" trochę namieszały. Chociaż widzowie nie zawsze do końca zrozumieli ich koncepcję na filmy, to jednak większość krytyki była zachwycona. Jest w tym potencjał i nadzieja, że polskie kino częściej będzie rodzić dobre horrory. Trzymamy za to kciuki!

Szukacie filmu na Halloween? Postawcie na polskie horrory!

Zobacz galerię

Piękne, okrutne i nieśmiertelne, czyli wampiry w rolach głównych [GALERIA]Zobacz więcej

TOP5 horrorów na jesień!

Komentarze

Skomentuj
 • bogdan (gość)

  7 dni i znikaja twoje problemy ze stawami nabyte przez lata mea kulpa i juz

  07.01.2016 22:11
 • Romuś z Wągrowca (gość)

  Na samą myśl o tych hitach, dostałem okrutnych gazów..

  31.12.2015 15:37
 • pani (gość)

  ``Klątwa doliny węży`` Najbardziej tandetny film w historii polskiej kinematografii.

  13.12.2015 22:01
 • c1n3kk (gość)

  Klątwa doliny węży - recenzja by Mietczyński: https://www.youtube.com/watch?v=MjkmW5qgaAc

  11.12.2015 09:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×