fot. materiały prasowe
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[20/24]

Polskie horrory. Najlepsze i najciekawsze polskie filmy na Halloween [GALERIA]

"Demon" (2015) - reż. Marcin Wrona

Piotr (Itay Tiran), nazywany przez przyjaciół Pytonem, przyjeżdża z Anglii do Polski na ślub z piękną Żanetą (Agnieszka Żulewska). W starym domu otrzymanym w prezencie od przyszłego teścia (Andrzej Grabowski) zamierza urządzić rodzinne gniazdko dla siebie i narzeczonej. Plany komplikują się, gdy w przeddzień wesela mężczyzna znajduje ludzkie szczątki, zakopane nieopodal posesji. Chwilę po makabrycznym odkryciu Piotr traci przytomność, a po odzyskaniu świadomości odkrywa, że jego znalezisko zniknęło, a on sam nie potrafi przypomnieć sobie niczego z ostatnich godzin. Tymczasem rozpoczyna się wesele. Zaproszeni na ceremonię goście, na czele z bratem Żanety - Jasnym (Tomasz Schuchardt) dostrzegają, że z panem młodym zaczyna dziać się coś niepokojącego...

Kawał świetnego i doskonale obsadzonego kina. Andrzej Grabowski oraz Adam Woronowicz kradną dla siebie każdą scenę, ale idealnie dobrany okazał się także odtwórca głównej roli - Itay Tiran.

Zmarły reżyser pokazał, że można w naszym kraju nakręcić sprawny i przede wszystkim świadomy film z elementami grozy, który nie żenuje podczas seansu. Wrona, przy pomocy humoru, ograł kilka chwytów, które mogłyby wypaczać spojrzenie na "Demona", co okazało się strzałem w dziesiątkę. Oby ten obraz był dobrym proroctwem dla innych nowych horrorów polskiej produkcji.

[20/24] Polskie horrory. Najlepsze i najciekawsze polskie filmy na Halloween [GALERIA]


×