Polskie seriale medyczne. Oto rodzime produkcje o lekarzach [GALERIA]

Seriale medyczne od lat cieszą się ogromną popularnością. Skomplikowane terminy medyczne, krew, operacje — to coś, co lubią oglądać widzowie na świecie, ale również w Polsce. Nasz rodzimy rynek telewizyjny może pochwalić się kilkunastoma produkcjami medycznymi. Które z nich są najlepsze? Oceńcie sami. Oto wszystkie polskie seriale, których akcja toczy się w środowisku lekarskim.

Multimedia

Polskie seriale medyczne to nie tylko kultowe "Na dobre i na złe", które emitowane jest na antenie TVP2 dokładnie od 7 listopada 1999 roku! Nasz rodzimy rynek telewizyjny może pochwalić się kilkunastoma produkcjami medycznymi. Premiera pierwszej polskiej produkcji medycznej odbyła się jeszcze w latach 70. Perypetie doktor Ewy Lipskiej szybko stały się inspiracją dla kolejnych seriali, których akcja toczy się w środowisku lekarskim.

TOP10 seriali o superbohaterach, które warto oglądać! [GALERIA]Zobacz więcej

Moda na seriale medyczne w Polsce nie przemija. Dlaczego Polacy tak bardzo kochają seriale medyczne? -Są dramaty, są radości, ktoś się rodzi, a ktoś umiera - twierdzi Sonia Bohosiewicz. -Myślę, że urzekające jest to środowisko szpitala i to zestawienie cierpiących, przeżywających jakieś dramaty pacjentów i tej oschłej z racji pracy obsługi, lekarzy - przyznała Magdalena Popławska.

Polski rynek telewizyjny może pochwalić się kilkunastoma produkcjami medycznymi. Które z nich są najlepsze? Oceńcie sami. W galerii znajdziesz subiektywne zestawienie seriali o lekarzach!

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN

Komentarze

Skomentuj
 • www (gość)

  W Polsacie tez serial medyczny zapomnieliście

  04.09.2017 15:31
 • Ryś (gość)

  Pati doprawdy? idz ty najpierw doczytaj, potem sie wypowiadaj: scripted-docu (paradokument) to inaczej fabularyzowany dokument...

  31.07.2017 11:40
 • Pati (gość)

  A szpital i pielegniarki to serial paradokumentalny i jakoś je wymienili mimo że to nie seriale fabularyzowane

  31.07.2017 08:50
 • Młodzi

  Młodzi lekarze to seria dokumentalna, nie serial fabularyzowany

  30.07.2017 21:46
 • Pati (gość)

  Jeszcze na tvp1 był serial mlodzi lekarze

  30.07.2017 19:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×