Polskie seriale szpiegowskie. "Stawka większa niż życie" czy "Nielegalni"? Czemu jest tak mało polskich seriali o szpiegach? [GALERIA]

Telewizja CANAL+ premierę "Nielegalnych" zapowiadała hasłem, że to pierwszy polski szpiegowski serial od czasów "Stawki większej niż życie". To stwierdzenie nie jest prawdą, ponieważ później powstało jeszcze kilka produkcji tego gatunku, chociaż rzeczywiście nie jest ich wiele. Sprawdźcie, jakie jeszcze w Polsce powstały seriale szpiegowskie!

Multimedia

POLSKIE SERIALE SZPIEGOWSKIE

Polscy twórcy lubią bawić się gatunkami; czy to w filmie, czy serialu, bardzo często sięgają po płaszcz gatunku, aby nadać produkcji charakter. Rodzimy autorzy chyba najbardziej zaprzyjaźnili się z kryminałami, ale o dziwo większość z autorów całkowicie unika... produkcji szpiegowskich. To dziwne, tym bardziej, że pomiędzy kryminałem a szpiegowskim serialem bardzo cienka granica.

Z drugiej jednak strony w Polsce nie ma tradycji kina szpiegowskiego. Ba! Nawet działania polskich agentów wywiadu wzbudzają niewielkie emocje, więc ma to również swoje przełożenie na filmy i seriale. Na szczęście są wciąż twórcy, którzy nie boją się odkrywać nowych przestrzeni i co jakiś czas otrzymujemy szpiegowską produkcją.

"Nielegalni". Polski serial szpiegowski na światowym poziomie? Jak prezentuje się nowy serial CANAL+?Zobacz więcej

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że "Stawka większa niż życie" to klasyk i pozycja wręcz ikoniczna jeżeli chodzi o szpiegowskie seriale, jednak twierdzenie, że "Nielegalni" to pierwszy szpiegowski serial od końca lat 60. XX wieku jest kłamstwem. Nie jest to w Polsce popularny gatunek, lecz kilku reżyserów oraz scenarzystów już po serialu ze Stanisławem Mikulskim w roli głównej zmierzyła się z tą tematyka. Jedni lepiej, drudzy gorzej, ale otrzymaliśmy kilka perełek, który niestety dzisiaj trafiły na półkę pt. zapomniane seriale. Szkoda, tym bardziej cieszymy się, że możemy Wam je przypomnieć!

Sprawdźcie polskie seriale szpiegowskie! Jakie powstały? Kiedy? Gdzie je obejrzeć? "Nielegalni" zapowiadają się świetnie, ale wcześniej również w Polsce powstawały seriale szpiegowskie, więc zobaczcie co kręciło się w przeszłości!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • mimka (gość)

    dlaczego rozmawiają w różnych językach.brak czasu na spokojne przeczytanie tekstu i zobaczenie sceny.nie chcecie przeklinać po polsku? bo to nadaje wschodni , swojski klimat jak z Psów? duży chaos .do stawki z Klossem nikt nigdy nie doskoczy.Pod żadnym względem.to klasyk gatunku nie będzie.

    24.10.2018 12:13
  • jakubbondo

    powinno się zdelegalizować "tfurce" Nielegalnych

    24.10.2018 11:49

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×