Polskie seriale za granicą. Te produkcje osiągnęły sukces także poza naszym krajem! W których krajach można je oglądać?

Dziś duży sukces zyskują seriale zagraniczne, ale nie wszyscy wiedzą, że niektóre z naszych rodzimych produkcji tak podobają się w innych krajach, że sprzedaje się do nich prawa, a nawet powstają tamtejsze wersje naszych seriali! Które produkcje odniosły sukces za granicą? Sprawdźcie!

Multimedia

Polskie seriale za granicą

Polacy uwielbiają rodzime seriale! Nic dziwnego, że jest ich aż tak dużo, a wciąż powstają nowe! Okazuje się jednak, że nie tylko polska publiczność je lubi i chce oglądać.

TOP 10 najchętniej oglądanych seriali w 2019 roku w Polsce! Co uwielbiają oglądać Polacy?Zobacz więcej

Kilka naszych polskich seriali odnosi sukcesy także poza granicami kraju! Wiele produkcji polskich stacji zostaje sprzedawanych za granicę. Zdecydowanie królują tu seriale TVP, ale inne stacje (TVN czy Canal+) również mogą pochwalić się takimi międzynarodowymi transakcjami.

Co ważne, inne kraje nie tylko emitują nasze wersje tych produkcji, ale czasem również produkują swoje własne! Powstało już rosyjskie "M jak miłość" czy estońskie "Ranczo".

Dorociński zachwycał w "Gambicie królowej". Adamczyk w serialu Amazona. Gdzie jeszcze zagrali polscy aktorzy?Zobacz więcej

Które polskie seriale odniosły sukces za granicą? Gdzie można je oglądać? Sprawdźcie w naszej galerii!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Genio (gość)

  Nie znam żadnego z tych seriali i jakoś mi z tym dobrze.

  21.11.2021 19:19
 • excop (gość)

  "Ranczo", to obraz, który w byłych "demoludach" tylko, może zostać zrozumianym tak, jak powinien. Również w byłej NRD. :) Żal pozostał, że odszedł "Kusy" na zawsze...

  02.07.2021 06:39
 • Jędrzej (gość)

  Małaszyńskiemu wyjątkowo pasuje ten mundur Wehrmachtu :-)

  27.01.2021 12:25
 • Patri (gość)

  Ultraviolet jest dostępny na Netflixie i oglądało go mnóstwo ludzi z różnych krajów. A Wataha była dostępna w Hiszpanii i również widziało ją mnóstwo ludzi.

  03.02.2020 17:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×