Polskie sitcomy. "13 posterunek" czy "Miodowe lata" - który najlepszy?

Choć sitcom powstał w Stanach Zjednoczonych, Polska również może poszczycić się wieloma takimi produkcjami. Który z nich najlepszy? Zobacz nasz ranking polskich sitcomów!

Multimedia

Sitcom to termin pochodzący z języka angielskiego, który powstał ze słów situation comedy i oznacza komedię sytuacyjną. Takie produkcje wyróżniają się kilkoma cechami: akcja przez większość czasu rozgrywa się w jednym pomieszczeniu, odcinki trwają zazwyczaj krócej niż pół godziny i często występuje w nich śmiech publiczności. Sitcomy opowiadają historię tych samych bohaterów, ale każdy odcinek jest tak zbudowany, że przedstawione w nim wątki są skończone i rozwiązane.

"13 posterunek" kończy 21 lat! Co działo się w pierwszym odcinku najstarszego polskiego sitcomu? [GALERIA]Zobacz więcej

Polskie sitcomy

Choć sitcom wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, to także w naszym kraju możemy poszczycić się takimi produkcjami, choć może nie wszystkie są równie udane. Pierwszym polskim sitcomem był "13 posterunek", który zadebiutował w 1997 r. Po jego emisji powstawało wiele tego typu produkcji jak: "Miodowe lata", "Niania" czy "Kasia i Tomek". Większość tych polskich seriali opartych na komediach sytuacyjnych zakończyło już swoją emisję, choć są wyjątki jak "Świat według Kiepskich", który oglądamy do dzisiaj.

W naszej galerii możecie zobaczyć ranking naszych polskich sitcomów. Który najlepszy?

Ferdek zdradza Halinkę?! Co wydarzy się w nowych odcinkach?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Cezary Pazura: Mówili, że po "13 posterunku" będę miał taki problem jak Gajos z pancernymi

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×