"Pomiędzy słowami". Film Urszuli Antoniak na 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia w Łodzi [ZDJĘCIA]

W Łodzi, w ramach 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia, odbył się przedpremierowy pokaz filmu „Pomiędzy słowami” Urszuli Antoniak. Pokaz towarzyszył obchodom 10-lecia Łódzkiego Funduszu Filmowego, przy którego wsparciu powstał. Z widzami pokazu spotkał się Jakub Gierszał, odtwórca głównej roli.

Multimedia

Aktor podzielił się doświadczeniami z pracy w międzynarodowych produkcjach. Coraz więcej par oczu jest skierowanych w stronę Polski - mówił i zaznaczył, że jest często pytany o to, co dzieje się w naszym kraju. Widowni zdradził także, jak trafił do projektu Urszuli Antoniak.

Początek filmu „Pomiędzy słowami” jest związany z Urszulą Antoniak, która 25 lat temu wyemigrowała do Holandii. Ula zadzwoniła do mnie, wiedząc, że mówię po niemiecku i zaproponowała mi rolę, co z mojej perspektywy, perspektywy aktora, jest wielkim szczęściem, bo ktoś wpisuje moją osobę w kontekst filmu.

Gierszał opowiedział też o swoich związkach z Berlinem, które są cały czas żywe. To jest niesamowity tygiel. Uwielbiam tam przyjeżdżać, zwłaszcza latem, kiedy wszystko odżywa. Łódź okazała się miastem, które potrafi doskonale emitować Berlin, bo też ma tradycję wielokulturową.

Podczas gali zamknięcia festiwalu aktor zostanie uhonorowany Nagrodą Virako, która trafia do rąk osób obdarzonych talentem i pasją, i jest wyrazem uznania dla postaci wybitnej w polskiej kinematografii.

"Pomiędzy słowami" trafi na ekrany kin 16 lutego 2018 r.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×