Pornografia - film, recenzja, opinie, ocena

Rok 1943. Dwóch przyjaciół, Fryderyk (Krzystof Majchrzak) i Witold (Adam Ferency), jadą do majątku Hipolita (Krzysztof Globisz), gdzie planują spędzić dłuższy czas.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Po drodze zostają zatrzymani przez partyzantów dzielnego Siemiana (Jan Frycz), ale wkrótce zostają puszczeni dalej. Podczas pobytu we dworze przyjaciele angażują się w swoistą grę: postanawiają pchnąć piękną i świeżą córkę Hipolita, 16-letnią Henię (Sandra Samos), w ramiona jej przystojnego rówieśnika, Karola (Kazimierz Mazur). I to, mimo że dziewczyna ma narzeczonego, Wacława (Grzegorz Damięcki), najlepszą partię w okolicy. Więcej - dla Fryderyka i Witolda ta okoliczność dodaje pikanterii i smaku całej sytuacji...

Brawurowa ekranizacja właściwie wydawałoby się niefilmowej powieści Witolda Gombrowicza. A jednak Kolskiemu udało się przekazać sens i ducha gombrowiczowskiego dzieła. Dodatkowym atutem są znakomite kreacje aktorskie, przede wszystkim Krzysztofa Majchrzaka i Adama Ferencego, ale również Krzysztofa Globisza i Jana Frycza. Film słusznie wielokrotnie nagradzany na festiwalach krajowych i zagranicznych.

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×