"Poszukiwacze zaginionej arki". Najlepszy film Stevena Spielberga nagrodzony 4 Oscarami [RECENZJA]

Indiana Jones wyrusza do Egiptu, gdzie prawdopodobnie odkryto miejsce przechowywania Arki Przymierza. Musi zrobić wszystko, by nie dopuścić, aby święte trofeum znalazło się w rękach Niemców.

Multimedia

NASZA OCENA: 10/10

Rok 1936. Doktor Indiana Jones (Harrison Ford) jest uniwersyteckim wykładowcą archeologii, ale również podróżnikiem i poszukiwaczem przygód. Właśnie wrócił z wyprawy do Ameryki Południowej, gdzie odnalazł skarby Inków, ale niestety, wpadły one w ręce niemieckich nazistów. Teraz wyrusza z tajną misją: na polecenie amerykańskich służb wywiadowczych ma odnaleźć legendarną Arkę Przymierza i nie dopuścić, by wpadła ona w ręce niemieckich archeologów. Bo według Biblii, kto ma Arkę, tego wojska są niezwyciężone, więc gdyby przejęli ją hitlerowcy, mogłoby to mieć dramatyczne konsekwencje. A nazistowscy archeolodzy odkryli właśnie w Egipcie tzw. "Komnatę map", dzięki której można zidentyfikować miejsce ukrycia Arki. Trzeba się więc spieszyć...

"Poszukiwacze zaginionej arki" to chyba najlepszy film rozrywkowy Stevena Spielberga. Składa się na to wiele elementów: doskonały, inteligentny scenariusz (choć jego autor, Lawrence Kasdan, z typową Dla Amerykanów dezynwolturą potraktował różne fakty historyczne) dostarczający emocjonującej, ale i pełnej humoru akcji, mamy znakomite (ale nie nadużywane!) efekty specjalne, jest wreszcie Harrison Ford, który zagrał rolę swojego życia. W efekcie postała właściwie idealna produkcja rozrywkowa. Doceniła to też Amerykańska Akademia Filmowa nominując "Poszukiwaczy..." do Oscara w ośmiu kategoriach, głównie technicznych, i ostatecznie przyznając mu cztery statuetki (scenografia, montaż, efekty specjalne, dźwięk) i jedną za specjalne osiągnięcia (montaż dźwięku).

Piotr Radecki

"Poszukiwacze zaginionej arki" w tv - sprawdź datę emisji

Film przygodowy USA 1981, reż. Steven Spielberg

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
 • Film jest zajebisty (gość)

  Moge go ogladac 30000 razy a i tak mi sie nie znudzi

  23.10.2019 20:25
 • Sb (gość)

  Dobry film

  12.05.2019 19:28
 • Ala

  Klika razy oglądałam i jeszcze nie znudził mi się :)

  10.08.2017 20:15
 • darko (gość)

  Super film !

  03.03.2016 19:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×