"Powidoki". Gwiazdy na premierze ostatniego filmu Andrzeja Wajdy [WIDEO+ZDJĘCIA]

12 stycznia w łódzkiej hali Maszyn EC1 odbyła się premiera ostatniego filmu Andrzeja Wajdy "Powidoki". W wydarzeniu uczestniczyło wiele gwiazd polskiego show-biznesu. Kto pojawił się na premierze "Powidoków"?

Multimedia

"Powidoki" to ostatni film, jaki wyreżyserował Andrzej Wajda. Produkcja przedstawiająca historię malarza Władysława Strzemińskiego była polskim kandydatem do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny. Ostatecznie, film Andrzeja Wajdy z Bogusławem Lindą w roli głównej nie znalazł się na krótkiej liście potencjalnych nominowanych.

"Powidoki". Oceniamy ostatni film Andrzeja Wajdy!Zobacz więcej

12 stycznia w Łodzi odbyła się premiera "Powidoków". Na uroczystości nie mogło zabraknąć gwiazd produkcji m.in. Bogusława Lindy, Bronisławy Zamachowskiej, Zofii Wichłacz czy Pauliny Gałązki. Oecni byli również Cezary Pazura i Maja Ostaszewska czy Katarzyna Figura. W galerii możecie zobaczyć, jak gwiazdy prezentowały się na łódzkiej premierze filmu "Powidoki".

Zobacz galerię

Przypominamy, że bohaterem filmu "Powidoki" jest Władysław Strzemiński, artysta, który doświadczył w czasach socrealizmu dramatycznych skutków swoich wyborów artystycznych. W rolę głównego bohatera wcielił się Bogusław Linda. Na ekranie partnerują mu m.in. Bronisława Zamachowska, Zofia Wichłacz i Krzysztof Pieczyński. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, a autorem zdjęć Paweł Edelman. Producentem filmu jest Akson Studio, a koproducentami Narodowy Instytut Audiowizualny, Telewizja Polska, EC1 Łódź - Miasto Kultury i Fundacja Tumult. Film jest współfinansowany przez PISF – Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×