"Powrót do przeszłości" - niezwykła podróż w czasie od 20 października na CANAL+ Discovery [WIDEO]

Średniowieczni rycerze, wikingowie, pretorianie, żołnierze obu wojen światowych, ale też zupełnie współcześni wojownicy. W pełnym uzbrojeniu z epoki walczą na miecze, włócznie, topory i karabiny w spektakularnych rekonstrukcjach najsłynniejszych historycznych bitew. CANAL+ DISCOVERY zaprasza na wyjątkową polską superprodukcję dokumentalną „Powrót do przeszłości”.

Multimedia

"Powrót do przeszłości" - premiera już 20 października, we wtorek, o godz. 21:00 tylko w CANAL+ DISCOVERY

Bohaterowie serii dokumentalnej „Powrót do przeszłości” to niezwykli Polacy, którzy dzięki swojemu zamiłowaniu do historii i determinacji sprawiają, że przeszłość staje się teraźniejszością. W świat wielkich bitew zabierze nas dziennikarz i aktor Krzysztof Unrug. Prowadzący program sam będzie uczestnikiem starć, w każdym z nich narażając się na potężne ciosy i ciężkie kontuzje. W programie zobaczymy spektakularne sceny batalistyczne, widowiskowe ujęcia, które robią wrażenie niczym z wielkich wojennych produkcji fabularnych. „Powrót do przeszłości” to także przewodnik po wielu ciekawostkach historycznych, począwszy od tego, czym posilali się żołnierze w każdej z epok, gdzie spali, jak opatrywali rany, a skończywszy na tym, z czego zrobione były ich zbroje czy mundury.

Obcowanie z żywą historią to ultraciekawy projekt. Mam wrażenie, że w sposób dynamiczny i niebanalny pokazujemy ludzi „z sąsiedztwa”, których łączy niezwykła pasja – rekonstrukcje bitew. Przy okazji obalamy kilka mitów i przybliżamy życie naszych przodków z różnych epok – powiedział Krzysztof Unrug, prowadzący program „Powrót do przeszłości”. Dla mnie osobiście było to niecodzienne przeżycie. Z militariami miałem dotychczas niewiele wspólnego, a tu przyszło mi strzelać z kałasznikowa, łuku, a nawet bazooki. Wykonałem też - niekiedy nieświadomie - kilka scen kaskaderskich. Za każdym razem, kiedy obrywałem czymś po głowie, na twarzy reżysera pojawiał się uśmiech satysfakcji.

W każdym z dziesięciu odcinków zobaczymy różne wydarzenia historyczne oraz innych bohaterów. Na co dzień prowadzą oni zwyczajne życie: studiują lub pracują osiem godzin dziennie, wychowują dzieci. Jednak w każdej wolnej chwili, całkowicie i bez pamięci oddają się swojej pasji. Poznamy instruktora nauki jazdy, który interesuje się historią z okresu I i II wojny światowej. A że fascynuje go też kultura rosyjska, to z poświęceniem walczy jako żołnierz carski z wojskami cesarza niemieckiego. Spotkamy także marketingowca, który swoich sąsiadów zaskakuje wyprowadzając psa w stroju oficera armii niemieckiej. Zobaczymy jak ojciec czwórki dzieci z oddaniem współorganizuje największą imprezę rekonstrukcyjną w Polsce, czyli bitwę pod Grunwaldem. Wciela się w rolę Wielkiego Mistrza Zakonu Krzyżackiego Ulricha von Jungingena. Będziemy także świadkami metamorfozy opanowanego i zrównoważonego radcy prawnego w niepokonanego wikinga, który z ogromnym zacięciem i brawurą walczy włócznią i dwoma szablami. Rekonstrukcja bitwy to święto, które poprzedzają całoroczne przygotowania: kompletowanie munduru, strojów z epoki, zdobywanie broni, a przede wszystkim rozszyfrowywanie detali ulubionego okresu historycznego. Każdy odcinek poświęcony jest grupie zajmującej się inną epoką. W programie zobaczymy m.in. bitwę pod Cedynią, pod Grunwaldem czy tzw. D-Day. Ciekawostką będzie też grupa odtwarzająca współczesne walki w Iraku i Afganistanie.

Dziesięć premierowych odcinków serii „Powrót do przeszłości” można obejrzeć od 20 października w każdy wtorek, o godz. 21.00 tylko w CANAL+ DISCOVERY.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×