Powstał film dokumentalny o Maćku z "Klanu"! Premiera telewizyjna 25 marca w TVP1!

Niezwykły dokument pt. "Podwójne życie Piotra S.", ukazujący życie Piotra Swenda, odtwórcy roli Maćka w "Klanie", zostanie wyemitowany 25 marca w telewizyjnej Jedynce!

Multimedia

Piotr Swend trafił do serialu "Klan" w wieku zaledwie 8 lat. W jego szkole zjawili się producenci poszukujący chłopca, który wcieliłby się w rolę przybranego syna Grażyny i Ryszarda Lubiczów (Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Piotr Cyrwus). Piotrek okazał się idealnym kandydatem do roli Maćka i dzięki temu postać, która miała zagościć w serialu tylko na pewien czas, została rozbudowana i do dziś pojawia się w serialu. Jak jednak wygląda życie chłopaka z zespołem Downa, który nigdy do końca nie wie, co jest prawdą, a co fikcją?

- Piotr żyje w dwóch światach: rzeczywistym i serialowym. W jego psychice przenikają się one, mieszają, nakładają na siebie i tworzą jeden, niepowtarzalny świat. Piotr nie potrafi odróżnić tego, co jest w jego życiu prawdziwe, a co jest wymyślonym przez scenarzystę elementem serialu - powiedzieli twórcy filmu dokumentalnego, którzy towarzyszyli chłopakowi w szkole, pracy, podczas spotkań z kolegami. - Poznaliśmy jego pasje, słuchaliśmy, jak gra na pianinie, jak śpiewa, patrzyliśmy, jak maluje. Jest niezwykłym chłopakiem pełnym życia, energii i... marzeń.

Producenci podkreślają, że ich film ma na celu pokazać widzom ludzi z zespołem Downa, którzy, choć są dotknięci chorobą, starają się w miarę normalnie funkcjonować. Tak jak Piotr Swend, który uczy się, bawi, kocha, stara się żyć tak, jakby był zdrowy.

Film zostanie wyemitowany 25 marca o godzinie 23:05 w telewizyjnej Jedynce

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×