Powstanie film o Beacie Kozidrak! Kto zagra wokalistkę zespołu Bajm?

Tej informacji chyba nie spodziewał się nikt, ale żywa legenda polskiej piosenki rozrywkowej i liderka formacji Bajm, Beata Kozidrak doczeka się swojego filmu biograficznego! Właśnie poznaliśmy pierwsze szczegóły przedsięwzięcia.

Multimedia

Jak informuje Kurier Lubelski, powstanie film fabularny o Beacie Kozidrak. To będzie ekscytująca przygoda dla nas wszystkich - mówił Leszek Bodzak, producent filmowy, szef lubelskiej wytwórni Aurum Film. Na piątkowej konferencji prasowej Bodzak zapowiedział, że jego firma rozpoczyna prace nad filmem o Beacie Kozidrak, pochodzącej z Lublina piosenkarce, współzałożycielce i wokalistce zespołu Bajm.

Za reżyserię filmu będzie odpowiadać jeden z najlepszych polskich młodych reżyserów, Piotr Domalewski, którego "Cicha noc" okazała się prawdziwym odkryciem 2017 roku. Teraz w kinach można oglądać jego drugi film pt. "Jak najdalej stąd". Przy okazji warto wspomnieć, że Domalewski od dawna nosił się z pomysłem na film o Beacie Kozidrak, a do tego jest pomysłodawcą i scenarzystą spektaklu "Być jak Beata" w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

Beata Kozidrak tak mówi o pomyśle na film o swoim życiu:

Chyba nic piękniejszego nie mogło mi się przydarzyć niż pokazanie mojego życia, mojego miasta, oczami tak wspaniałych twórców jak Leszek Bodzak i Piotrek Domalewski. Jestem bardzo podekscytowana i bardzo szczęśliwa.

"Jak najdalej stąd". Polskie marzenia o VW Passacie B5, czyli współczesne kino moralnego niepokoju. Świetny debiut Zofii Stafiej!Zobacz więcej

Producent nie chciał na razie mówić o szczegółach, w tym o kwestii najważniejszej, czyli kto zagra Beatę Kozidrak. Mamy pewne pomysły z Piotrem Domalewskim, ale krańcowo odmienne - zaznaczył Bodzak. Nie wyjawił też, jakie historie i które etapy z życia Beaty Kozidrak zostaną przedstawione w filmie. Jest za wcześnie, żeby o tym mówić, mamy na razie tylko ramową konstrukcję filmu - tłumaczył Leszek Bodzak. Nawet ja tego nie wiem - przyznała Beata Kozidrak.

Część filmu rozegra się na lubelskim Starym Mieście, gdzie dzieciństwo spędziła Kozidrak. Obecnie trwają prace nad scenariuszem, a zdjęcia do filmu prawdopodobnie rozpoczną się na przełomie 2022 i 2023 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Grzegorz (gość)

  Panom Patriocie i Adamowi trudno cokolwiek odpowiedzieć. Pani Janko - Pani Beata Kozidrak dała wielu ludziom - w tym mnie - wiele radości każdą swoją płytą. Fakt że - jak Pani twierdzi - podoba się Pani jedna piosenka której tytułu nie potrafi Pani poprawnie przytoczyć (Biała Armia), jak i gramatyka którą się Pani posługuje dobitnie świadczy o tym że piosenki Pani Beaty nie są piosenkami które trafiają pod strzechy - te intelektualne, lecz dla ludzi myślących o wrażliwych duszach. Panie &gh do przytoczonego przez Pana zestawienia zapomniał Pan dodać walca drogowego i żyrafy, wtedy wszystko by do siebie tak samo nie pasowało. Pani Olaboga - A nie. Panią odeślę do wikipedii. Pozdrawiam wszystkich. Szanowna Pani Beato Wszystkiego najlepszego i kolejnych płyt. I jeszcze pierwszej na CD.

  20.10.2020 23:45
 • Patriota (gość)

  Żenada z lublyna, babsztyl zarozumiały, w środowisku muzycznym nielubiany...

  04.10.2020 09:30
 • Wit (gość)

  Cóż. Jak kto woli. Może lepiej dla niektórych posłuchać Zenka z Podlasia. Ja jestem jak najbardziej za a wypowiadają się tu widocznie sami miłośnicy wiadomego Zenka i wiadomej treści utworów. Witaj pisowski ciemnogrodzie.

  03.10.2020 14:07
 • Adam (gość)

  Nawet MI nie mówcie! DNO!!

  03.10.2020 10:41
 • Janka (gość)

  A cóż to stare babsko zrobiło dla innych lunch dla kraju, żeby o nie film robić? W Susie dziwię się że o Annie Jantar film będzie.? Kozidrak w dodatku żyje, take I crazy starzej wygląda. Nigdy jej nie lubiłam ani nie zachwycałam się jej śpiewaniem. Piosenki Jak liosenki w jakich wypadku są na jednokomorowe kopyto I niesamlwicie jęczące. Żadna MI się nie podobała oprócz " Biełego Żołnierza" reszta to niesamowity kicz Jak i I itch kiczowata wykonawczyni. Film l kimś takim? Żenada!!!

  03.10.2020 10:39
 • Olaboga (gość)

  Samouwielbienie! A kto to jest ta Kozidrak? To juz nie ma nikogo slawnego w Polsce???

  02.10.2020 21:04
 • &gh (gość)

  Jest już film o Zeniu, teraz czas na Beatę.

  02.10.2020 20:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×