Powstanie Warszawskie. Najlepsze filmy i seriale o Powstaniu Warszawskim. Co warto obejrzeć?

Powstanie Warszawskie to wciąż dla polskich filmowców niewyczerpany temat. Z roku na rok rośnie liczba produkcji filmowych, które poruszają wątek 63 dni bohaterskich walk powstańców z Niemcami. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najlepszych filmów i seriali o Powstaniu Warszawskim!

Multimedia

Powstanie Warszawskie jest wydarzeń bardzo ważnym dla Polaków. Doskonale odzwierciedla to polskie kino, gdzie Powstanie Warszawskie wciąż jest i zapewne nadal będzie tematem wielu filmów.

Właśnie obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego i to doskonały moment, aby przybliżyć wam filmy i seriale, które opowiadają o Powstaniu Warszawskim. W naszej galerii znajdziecie zarówno filmy, które uchodzą już za klasykę kina, z doskonałym "Kanałem" Andrzeja Wajdy na czele, aż po nowsze produkcje, gdzie najgłośniejszą z nich jest "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy.

Widać, że filmowcy różnych pokoleń sięgają po temat Powstania Warszawskiego i pokazują swoje spojrzenie na sprawę. Ostatnio to zrobił Władysław Pasikowski, który nie mógł do Powstania nie nawiązać w swoim "Kurierze". To oczywiście nie wszystko. Zobaczcie, jakie filmy i seriale opowiadają o Powstaniu Warszawskim!

Powstanie Warszawskie w TV [PLAN TRANSMISJI]Zobacz więcej

1 sierpnia 1944 roku o godz. 17 w Warszawie rozpoczęła się akcja "Burza", która zapoczątkowała Powstanie Warszawskie. Powstanie Warszawskie trwało ponad dwa miesiące, od 1 sierpnia do 3 października 1944 roku. Zginęło ok. 16 tysięcy osób, 20 tysięcy zostało rannych a 15 tysięcy wziętych do niewoli.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×