Pożegnanie Andrzeja Gołoty. Walka Gołota - Nicholson [TRANSMISJA]

Pożegnalna walka Gołota - Nicholson w sobotę wieczorem. Transmisja na antenie TVP Sport od godz. 20.30. Powtórka o godz. 23.30 w TVP 1. Gołoty stoczy z Nicholsonem czterorundowy pojedynek.

Multimedia

Andrzej Gołota pożegna się z kibicami walką w Częstochowie. Jeden z najlepszych polskich pięściarzy przełomu wieków ma w dorobku 41 zwycięstw na zawodowym ringu w kategorii ciężkiej. Zasłynął jednak za sprawą dwóch walk, w których niemal pokonał Amerykanina Riddicka Bowe'a, ale obie przegrał z powodu uderzeń poniżej pasa. Przeciwnikiem Gołoty będzie Amerykanin Danell Nicholson, którego Polak znokautował tuż przed wyżej wymienionymi pojedynkami. W innych walkach wystąpią między innymi Robert Parzęczewski oraz Łukasz Wawrzyczek.

Andrzej Gołota na zawodowym ringu zadebiutował 7 lutego 1992 roku. Od tego czasu stoczył 52 walki, wygrywając 41 z nich. Czterokrotnie miał szansę na tytuł zawodowego mistrza świata wagi ciężkiej. Niestety żadnej okazji nie udało mu się wykorzystać. Gołota ma za to na koncie brązowy medal igrzysk olimpijskich w Seulu.

Fight Night 9 "Gołota vs. Nicholson – Pożegnanie"

Goodbye Andrew TVP Sport - godz. 20:30 TVP 1 - godz. 23:05

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×