Praca na pełen etat w Siedlcach. W jakich branżach szukać?

Artykuł sponsorowany GoWork
Umowa o pracę na pełen etat to marzenie większości osób wkraczających na rynek zatrudnienia. Jak wynika z ogólnodostępnych statystyk, praca na pełen etat w Siedlcach nie jest niczym niespotykanym, wyczekując na wielu kandydatów z najrozmaitszych sektorów. W jakich zawodach jest w Siedlcach najłatwiej o zdobycie stabilnej posady? Ile godzin wynosi pełen etat? Gdzie najlepiej szukać zatrudnienia w Siedlcach? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Analiza siedleckiego rynku pracy

Jedną z najważniejszych informacji spośród wszystkich, które zapewniają nam ogólnodostępne statystyki jest fakt, że w Siedlcach praktycznie nie odnotowuje się zawodów nadwyżkowych. Można stąd wysnuć wniosek, że bez względu na to jakiej pracy szukasz, będziesz w stanie ją znaleźć, a umowa o pracę będzie standardem w większości sektorów. Niemniej, można bez trudu zauważyć kilka branż, w których deficyty są więcej niż zauważalne.

Pierwszą z nich są przede wszystkim pracownicy branży medycznej, a więc lekarze (wszelkich specjalizacji), pielęgniarki i położne czy fizjoterapeuci. Poszukiwani są także specjaliści z sektora edukacyjnego, a więc nauczyciele – przede wszystkim nauczyciele praktycznej nauki zawodu czy nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Duży popyt na pracowników widoczny jest także wśród pracowników fizycznych i pracowników produkcji. Największym zainteresowaniem w tym kontekście będą się cieszyć pracownicy przetwórstwa spożywczego, ogrodnicy i sadownicy. Oczywiście branża handlowo-usługowa czy gastronomiczna również mają mieszkańcom Siedlec sporo do zaoferowania. Pracę na pełen etat znajdzie tu kosmetyczka, fryzjer, kasjer-sprzedawca, kucharz, kelner czy pracownik fast-food.

Umowa o pracę na pełen etat – co trzeba wiedzieć?

Umowa o pracę na pełen etat jest najbardziej pożądaną formą współpracy przez niemal wszystkie osoby, które chciałyby rozwijać swoją zawodową karierę. Nie bez powodu jest ona kojarzona z poczuciem stabilizacji życiowej. Osoby zatrudnione na podstawie o pracę mogą liczyć nie tylko na minimalną stawkę godzinową, przewidzianą Kodeksem Pracy, ale nie mogą również zostać zwolnione z dnia na dzień – obowiązuje okres wypowiedzenia, przewidziany w tych samych przepisach, a zależny przede wszystkim od stażu zawodowego.

Ponadto, do pensji brutto pracownika należy doliczyć także obowiązkowe składki zdrowotne i emerytalne, których opłacenie leży po stronie pracodawcy. Osoba pracująca na podstawie umowy o pracę może korzystać z publicznej służby zdrowia i nie musi się obawiać o swoją emeryturę. Co więcej, umowa o pracę jest istotna szczególnie w przypadku młodych osób, które chciałyby postarać się o kredyt – banki nie patrzą zbyt przychylnie na umowy cywilnoprawne, a w większości przypadków wzięcie kredytu przez osobę nie zatrudnioną na podstawie umowy o pracę będzie zwyczajnie niemożliwe.

Ile godzin wynosi pełen etat?

Pytaniem, które często zadają sobie osoby przymierzające się do podpisania umowy o pracę, jest „ile godzin wynosi pełen etat”? Zgodnie z Kodeksem Pracy, pełen etat to 40 godzin pracy tygodniowo, co daje średnio 160 godzin pracy w ciągu miesiąca. Każda z godzin nadliczbowych musi zostać przez pracodawcę dodatkowo opłacona, gdzie zależnie od czasu, w jakim pracownik wykonywał swoje obowiązki będzie to bonusowe 50% stawki godzinowej, lub 100% - jeżeli praca była wykonywana w nocy.

Praca – Siedlce. Gdzie najlepiej jej szukać?

Można bez trudu wskazać przynajmniej trzy miejsca, w których warto rozejrzeć się za pracą, jednak tylko jedno z nich będzie w stanie pozytywnie zaskoczyć Cię swoją efektywnością. Mowa tu oczywiście o wszelkiego typu portalach ogłoszeniowych, takich jak na przykład GoWork, które nie bez powodu stanowią dla pracodawców najpopularniejsze narzędzie dla rekrutacji nowych pracowników. Mogą oni dzięki temu przyspieszyć proces naboru nawet o kilka tygodni, zaś kandydaci bez trudu złożą swoje aplikacje nawet na kilkadziesiąt stanowisk w ciągu jednego tylko dnia.

Wynika stąd, że jeżeli chodzi Ci po głowie umowa o pracę na pełen etat, to najlepszym co możesz w tym kontekście zrobić będzie rzut oka na GoWork. Aplikuj szybko, a być może już jutro otrzymasz telefon zapraszający Cię na rozmowę kwalifikacyjną?

Wśród innych opcji godnych rozważenia, warto zastanowić się nad osobistą wizytą w docelowym miejscu pracy i złożeniem w nim swojego CV. Jest to metoda z której korzystają przede wszystkim uczniowie i studenci, poszukujący pracy dodatkowej, stażu, czy praktyk zawodowych, ale nie jest zarezerwowana wyłącznie dla nich. Nie jest to jednak sposób tak efektywny jak skorzystanie z dobrodziejstw internetu – wszak pracodawca może w danej chwili w ogóle nie prowadzić rekrutacji na interesujące Cię stanowisko. Niemniej, jeżeli wypadniesz przed nim odpowiednio dobrze, to będziesz mógł liczyć na priorytetyzację swojej kandydatury w czasie najbliższego naboru.

Często przez wielu pomijaną możliwością jest wizyta w lokalnym urzędzie pracy, gdzie nie tylko można zarejestrować się jako osoba bezrobotna by cieszyć się najrozmaitszych benefitów z tego faktu płynących, ale również przejrzeć najnowsze oferty pracy. Wbrew obiegowej opinii, kierowane są one nie tylko do osób o niskich kwalifikacjach czy niewielkim doświadczeniu zawodowym, ale również wysokiej klasy specjalistów, legitymujących się wykształceniem wyższym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn