Pracująca dziewczyna - film, recenzja, opinie, ocena

30-letnia Tess McGill (Melanie Griffith) może nie jest najlepiej ubrana, a jej fryzura też pozostawia sporo do życzenia, ale za to jest inteligentna, ambitna, pracowita i chce zrobić karierę w branży finansowej.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Problem w tym, że tam dominują faceci, którzy widzą w niej tylko atrakcyjną dziewczynę do łóżka. Gdy wściekła takim traktowaniem Tess rzuca pracę i wcześniej wraca do domu, zastaje ukochanego z dziewczyną w łóżku. Tak, to zdecydowanie nie jest dobry początek kariery... Jednak Tess jest zdeterminowana i w końcu zostaje asystentką Katherine Parker (Sigourney Weaver), bezwzględnej i wyrachowanej bizneswoman. Ta kobieta nastawiona na sukces za wszelką cenę nie szanuje i bez skrupułów wykorzystuje ludzi, a przede wszystkim - swoją podwładną.

Po wielu bezskutecznych wysiłkach poprawienia swojej pozycji Tess stawia wszystko na jedną kartę: kiedy jej szefowa łamie na nartach nogę i przez sześć tygodni musi zostać w szpitalu, zaczyna w jej imieniu (i bez jej wiedzy) prowadzić interesy. Szybko orientuje się, że Katherine już od dawna wykorzystuje jej pomysły jako własne. Tess rozpoczyna biznesowe rozmowy z Jackiem Trainerem (Harrison Ford) i wygląda na to, że je z sukcesem zakończy, jeszcze nim wróci jej szefowa. Na dodatek relacje z biznesmenem zaczynają wykraczać poza sprawy służbowe. Ale problemy nadchodzą, gdy się okazuje, że Jack jest narzeczonym Katherine...

"Pracująca dziewczyna" dostała sześć nominacji do Oscara, m.in. dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej - Melanie Griffith, aktorek drugoplanowych - Sigourney Weaver i Joan Cusack oraz za reżyserię - Mike Nichols (jedyną statuetkę zdobyła Carly Simon za piosenkę "Let the River Run"). W obsadzie warto też zauważyć Kevina Spaceya, który w ostatniej chwili dołączył do ekipy oraz debiutującego Davida Duchovny’ego.

Piotr Radecki

Komedia romantyczna USA 1988, reż. Mike Nichols

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×