"Prawo i porządek" - 20 sezonów minęło

Dziś 13th Street Universal pokaże ostatni odcinek jednego z najdłużej nadawanego seriali.

Multimedia

Po ponad 20 latach z ekranów znika kultowy serial "Prawo i porządek". Był to 2. najdłużej emitowany serial nadawany w czasie najwyższej oglądalności. Dick Wolf, pomysłodawca i producent serialu, postanowił zakończyć produkcję tej kultowej serii na 20. sezonie.

Oryginalna konstrukcja serialu, przyciągnęła przed telewizory miliony fanów na całym świecie. "Prawo i porządek" z jednej strony ukazuje przebieg śledztwa i ujęcie podejrzanych przez zespół policjantów, a z drugiej strony pokazuje co dzieje się na sali sądowej, gdzie prokuratorzy próbują udowodnić winę schwytanym bandytom. Większość widzów przekonana była, że zbrodnie o których mowa była w scenariuszu, pochodziła z pierwszych stron gazet. Dick Wolf zdradził jednak w jednym w wywiadów, że było wręcz odwrotnie.

"*Nasze seriale to fikcja. To telewizyjne show. Pomysły naszych scenarzystów czasami nakładają się na wydarzenia z życia. Sprawy, które wymyśliliśmy są bliźniaczo podobne do tych z pierwszych stron gazet. Ale to nigdy nie jest celowy zabieg scenarzystów tylko po prostu zbieg okoliczności.*"

Powstało dokładnie 465 odcinków. Serial zdobył 6. nagród Emmy, kilka pomniejszych nagród i był nominowany ponad 80 razy do nagród na najlepszy serial telewizyjny. W serialu gościnnie wystąpiło wiele gwiazd światowego formatu: Julia Roberts, Alec Baldwin, Robin Williams, Samuel L. Jackson, Edie Falco, Amanda Peet, Jennifer Garner i wielu innych.

Serial doczekał się też 4. spin-offów: "Law&Order: Special Victims Unit", "Law&Order: Criminal Intent", "Law&Order: Trial by Jury", "Law&Order: LA". Nakręcono również film telewizyjny "Law&Order Exiled: A Law&Order Movie". Licencje na produkcję swojej wersji serialu wykupili Brytyjczycy, Rosjanie i Francuzi. Dla fanów serii stworzono też 5 gier wideo.

Dziś o godz. 22:00 ostatni odcinek, 20. serii serialu "Prawa i porządku" na kanale 13th Street Universal.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×