"Prawo ulicy" ma już 20 lat! HBO przypomina inne produkcje twórców tego kultowego serialu. Powstał jubileuszowy podcast!

Mija 20 lat od premiery kultowego serialu HBO "Prawo ulicy". Z tej okazji HBO przypomina są inne produkcje twórców serialu, a także zaprasza do odsłuchu podcastu poświęconego tej produkcji.

Multimedia

"Prawo ulicy". Mija 20 lat od premiery kultowego serialu

Serial "Prawo ulicy" miał swoją premierę dokładnie dwadzieścia lat temu. Ta kultowa już produkcja, dzięki znakomicie zarysowanym postaciom, które są ludźmi z krwi i kości, oraz konsekwentnie prowadzonej dramaturgii, zdobyła uznanie widzów i krytyków. Serial emitowany był premierowo na antenie HBO w latach 2002-2008 i liczy pięć sezonów, na które składa się łącznie 60 odcinków.

Oto 10 nieznanych faktów o uznanym serialu HBO! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

2 czerwca 2002 roku na antenie HBO w Stanach Zjednoczonych wyemitowany został pierwszy odcinek serialu HBO "Prawo ulicy" ("The Wire"). Pomysłodawcą produkcji jest nagodzony Emmy David Simon, który wraz z nominowanym do tej nagrody Georgem Pelecanosem pełnił obowiązki producenta. Na przestrzeni lat serial uznany został za jedną z najlepszych produkcji w historii telewizji. "Prawo ulicy" zaprasza widzów do Baltimore. Życie w tym mieście nie przypomina amerykańskiego snu. Na ulicach widać biedę, ludzie są zniechęceni i przemęczeni. Handlarze narkotyków zbierają obfite żniwo. Gdy jeden z nich zostaje oczyszczony z zarzutów, policjant Jimmy McNulty (Dominic West) wypowiada gangom prywatną wojnę. Z pomocą swojej partnerki Shakimi (Sonja Sohn) uczyni wszystko, by dilerzy śmierci znaleźli się za kratkami.

Z okazji rocznicy HBO przygotowało specjalny jubileuszowy podcast poświęcony serialowi "Prawo ulicy". Podcast liczyć będzie 8 odcinków i dostępny będzie w języku angielskim m.in. na stronie listen.hbo.com.

W serialu wystąpili m.in. Dominic West, John Doman, Deirdre Lovejoy, Wendell Pierce, Lance Reddick, Sonja Sohn, Seth Gilliam, Clarke Peters, Michael Kenneth Williams czy Idris Elba. Pomysłodawcą i autorem produkcji jest David Simon, który, wraz z Edem Burnsem i Georgem Pelecanosem, pełnił obowiązki scenarzysty i producenta. Twórcy serialu Prawo ulicy odpowiadają także za inne cenione seriale HBO. Są wśród nich m.in.: "Genaration Kill: Czas wojny", "Kto się odważy", "Treme", "Kroniki Times Square", "Miasto jest nasze" i "Spisek przeciwko Ameryce". Wszystkie seriale oraz wszystkie sezony "Prawa ulicy" dostępne są tylko w HBO Max!

Zajrzyj do naszej galerii i dowiedz się więcej na temat innych produkcji twórców "Prawa ulicy"!

Twórcy kultowej produkcji "Prawo ulicy" przedstawiają nowy serial. Nie zabraknie polskiego akcentuZobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×