Premiera w Discovery Channel: „Stacja Alaska” od 11 stycznia

W czasie mroźnych zim utrzymanie przejezdności torów na Alasce jest karkołomnym zadaniem. Przekonaj się, jak twardym trzeba być, aby pracować na alaskiej kolei.

Multimedia

Alaska to uosobienie amerykańskiego marzenia o wolności. Ogromne przestrzenie, dzika przyroda, ekstremalne warunki atmosferyczne i twardzi ludzie, którzy każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. To właśnie tam znajduje się linia kolejowa, która jest inna od wszystkich w USA. Dzięki niej znajdujące się na dalekiej północy miasta i osady nie pozostają odcięte od świata.

Nad utrzymaniem przejezdności najniebezpieczniejszej linii kolejowej w USA pracuje doświadczony zespół inżynierów, mechaników i maszynistów. Niezależnie od mrozów, lawin czy burz śnieżnych ci dzielni faceci walczą do utraty sił, aby w czasie ostrej zimy żywność, lekarstwa i inne towary dotarły nawet tam, gdzie diabeł mówi dobranoc. Dla wielu mieszkańców Alaski ten 800-kilometrowy odcinek torów jest jedynym łącznikiem ze światem zewnętrznym. Korzystają z niego zarówno mieszkańcy najbardziej odizolowanych osad, jak i pragnący mocnych wrażeń turyści. Przejeżdżające tamtędy składy przewożą nie tylko niezbędne do przeżycia towary, ale także specjalistyczny sprzęt wojskowy. Jeśli pociąg nie dotrze do celu, mieszkańców północnej Alaski czekać może nawet śmierć głodowa!

W premierowej serii „Stacji Alaska” zobaczymy m.in. jak niebezpieczny dla człowieka może być wygłodniały niedźwiedź grizzly, przekonamy się, jakie zniszczenia może spowodować lawina oraz jak ekstremalne mrozy mogą spowolnić kolej. Dowiemy się także, co trzeba zrobić, by przetransportować samolotem porzuconą w skutej lodem tundrze maszynę.

„Stacja Alaska” to program, który udowadnia, że dzika Północ wciąż jest jeszcze nieokiełznana. Zobacz na własne oczy, jak wygląda starcie człowieka z mroźnym żywiołem.

Premiera programu „Stacja Alaska” w niedzielę, 11 stycznia 2014 r., o godz. 22.00 na Discovery Channel.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×