Premiera w Nat Geo Wild:„72 najgroźniejsze zwierzęta Australii” w czwartek 6 listopada

Redakcja Telemagazyn
Redakcja Telemagazyn
„72 najgroźniejsze zwierzęta Australii” (fot. materiały prasowe)mat. prasowe
„72 najgroźniejsze zwierzęta Australii” (fot. materiały prasowe)mat. prasowe
Czy to prawda, że w Australii wszystko chce Cię zabić?

W programie „72 najgroźniejsze zwierzęta Australii” widzowie dowiedzą się, czy Australia to faktycznie najbardziej niebezpieczne miejsce na Ziemi. Zobaczą nieprzewidywalne i często niebezpieczne oblicze matki natury, a także poznają historię ludzi, którzy cudem wyszli cało ze starcia z najbardziej niebezpiecznymi zwierzętami. 12-odcinkową serię zapoczątkuje zabójczy ranking drapieżników żyjących w wodzie.

Australia jest na tyle rozległym kontynentem, że zależnie od rejonu, w którym się znajdujemy, mamy do czynienia z innymi niebezpiecznymi stworzeniami. I choć nie będą to jadowite węże ani pająki–giganty, warto być czujnym. Witamy w świecie śmiercionośnych zwierząt Australii. Przyjrzyjcie się bliżej przedstawicielom fauny, z którymi nie chcecie się spotkać!

Nie taka pożyteczna - ropucha olbrzymia
Australijczycy nie znoszą ropuch olbrzymich. Sprowadzone kilkadziesiąt lat temu w celu zwalczania szkodników trzciny cukrowej, stały się istną plagą. Płazy rozprzestrzeniły się i sieją spustoszenie pożerając na swojej drodze wszystko - prócz szkodników. Niesprowokowane są nieszkodliwe, ale ich jad może zabić. Żeby paść ofiarą ropuchy nie trzeba jej wcale dotknąć. Dzięki znajdującym się na grzbiecie gruczołom potrafi niepostrzeżenie wystrzelić jad niczym z procy. Jeśli dostanie się on do oka albo miejsca, w którym skóra jest przecięta, powoduje straszliwy ból i może wywołać zawał serca. Dobra wiadomość jest taka, że ropuchy olbrzymie nie robią krzywdy, o ile nie są do tego zmuszone.

Gruboskórny drapieżnik – krokodyl australijski
Krokodyle australijskie znane także jako krokodyle Johnstona, zamieszkują północne tereny Australii. Wolą słodkie wody rzek wewnątrz lądu, choć potrafią też przetrwać w wodzie o wysokim zasoleniu. Nie potrzebują dużo pokarmu, by przetrwać – wystarczy im jedna ryba tygodniowo. Ale jeśli mają dostęp do pożywienia, na pewno nie zawahają się urozmaicić sobie jadłospisu. Dodatkowo magazynują 70% z tego co zjedzą, dzięki czemu mogą przetrwać porę suchą praktycznie bez pożywienia. Te drapieżniki mogłyby zostać trenerami w nurkowaniu na bezdechu. Pod wodą wytrzymują nawet kilka godzin, w tym celu zwalniają tętno, aby nie zabrakło im tlenu. Pływają używając ogona niczym silnika, a kiedy są głęboko pod wodą, chodzą po dnie, żeby oszczędzić energię. Dzikie krokodyle unikają ludzi, ale i tak nie chcielibyście znaleźć się blisko nich.

Na serię „72 najgroźniejsze zwierzęta Australii” zapraszamy od czwartku, 6 listopada, o godz. 18:00 na antenę kanału Nat Geo Wild.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na telemagazyn.pl Telemagazyn