Premiera "Więźnia nienawiści" w TCM 21 października o 21.00

W przedostatnią niedzielę października o 21.00 TCM zaprasza widzów na mocną premierę filmu "Więzień nienawiści".

Multimedia

W październiku TCM prezentuje wstrząsającą historię dwóch braci z Los Angeles - Dereka (Edward Norton) i Danny’ego (Edward Furlong) Vinyardów oraz fanatycznej fascynacji neonazizmem, która doprowadza starszego z nich do zbrodni.

"Więzień nienawiści" w TCM 21 października o 21.00

reż. Tony Kaye, wyst. Edward Norton, Edward Furlong, Beverly D’Angelo, Jennifer Lien, dramat, kolor, 119 min, USA

Motorem napędowym rasowej nienawiści Dereka jest śmierć ojca, który zginął z rąk czarnoskórego dilera narkotyków. Zaślepiony gniewem i pełny uprzedzeń sam staje się zbrodniarzem, gdy zabija dwóch kolorowych mężczyzn próbujących włamać się do jego samochodu. Zostaje skazany na 3 lata więzienia i umieszczony w bloku dla czarnoskórych więźniów. Tam nie tylko przekonuje się, że jest wrogiem sam dla siebie, ale poznaje też brutalność innych neonazistów jaka rodzi się w obliczu jego sprzeciwu wobec ich postępowania. To doświadczenie głęboko zmienia jego światopogląd. Po wyjściu z więzienia Derek postanawia pomóc młodszemu bratu, którego wciągnęła spirala nazistowskiej nienawiści.

Poczuj film z TCM

Od Brando do Hepburn, od Newmana do De Niro, od Eastwooda do Nicholsona - w TCM zobaczysz najlepsze filmy i największe gwiazdy srebrnego ekranu. TCM to także poruszające filmy dokumentalne i ekskluzywne wywiady z twórcami światowego kina. Swój niepowtarzalny styl kanał zawdzięcza bogatej bibliotece filmowej, od Złotej Ery Hollywood do współczesności. Dzięki regularnym blokom tematycznym i sezonom filmowym, TCM zabierze Cię w pasjonująca podróż po świecie filmu. TCM oferuje Ci wszystko to, czego szukasz w kanale filmowym i jeszcze więcej.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×