Premiery kinowe 20.11.2015. Nowości filmowe, które warto obejrzeć! [GALERIA]

Przed nami kolejny emocjonujący weekend w kinach. Swoją premierę będzie miała ostatnia część hitowych "Igrzysk śmierci", a także najnowszy film, wyreżyserowany przez Angelinę Jolie. Co jeszcze będzie można obejrzeć na wielkim ekranie? Sprawdźcie!

Multimedia

Bezwzględni wrogowie i moralne wybory, przed którymi stanie niezłomna Katniss, będą dla niej większym wyzwaniem niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głego narodu. To oczywiście zapowiedź ostatniej części "Igrzysk śmierci". W kinach zobaczymy też nowy film w reżyserii laureatki Oscara - Angeliny Jolie Pitt. Po ciepłym przyjęciu wojennego dramatu "Niezłomny", Jolie przedstawia kolejny film, który nie tylko wyreżyserowała, ale także napisała do niego scenariusz, wyprodukowała oraz zagrała główną. W filmie pojawia się u boku swego męża - Brada Pitta. "Slow West" z Michaelem Fassbenderem zwyciężył na festiwalu Sundance, zdobył Nagrodę Publiczności na Transatlantyku w Poznaniu, a teraz podbije Wasze serca! Zachwycające zdjęcia, rewelacyjna ścieżka dźwiękowa i świetne poczucie humoru – "Slow West" to prawdziwa perełka!

Woda to najdłuższa granica Chile. 2670 mil chilijskiego wybrzeża to największy archipelag świata i jednocześnie krajobraz o niemal nadprzyrodzonym pięknie. Są tu wulkany, góry i lodowce, ale również głosy ludzi rdzennej Patagonii, pierwszych angielskich żeglarzy oraz politycznych ofiar reżimu Augusto Pinocheta. Patricio Guzmán stara się uchwycić ten wielopłaszczyznowy kontekst w swoim niezwykle poetyckim filmie będącym częścią dyptyku, w którym, tak jak w "Nostalgii za światłem". Last but not least. "Victorię" ogląda się w ciszy i skupieniu. Już od pierwszej, hipnotyzującej, energetyczne sceny wiadomo, że tego filmu nie da się zbagatelizować. To bowiem thriller, którego akcja rozgrywa się nocą we współczesnym Berlinie. Reżyser pokazuje wszystkie zdarzenia bez cięć montażowych, film składa się z jednego długiego ujęcia. Schipper nakręcił całość o 5 nad ranem w jednej z berlińskich dzielnic.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×