media-press.tv
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[4/6]

Premiery kinowe 30.10.2015. Nowości filmowe, które warto obejrzeć! [GALERIA]

Strategia mistrza

Prezentowana już na Warszawskim Festiwalu Filmowym historia o upadku legendy Lance'a Armstronga. Całość wyreżyserował Stephen Frears, który mimo 74 lat na karku, wciąż jest w bardzo dobrej formie twórczej, co potwierdzają jego ostatnie "Tajemnica Filomeny" oraz "Najtrudniejsza walka Muhammada Alego".

Lance Armstrong – sportowiec, bohater czy wielki oszust? Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Stephen Frears z tej prawdziwej opowieści tworzy emocjonującą historię o dynamice rasowego thrillera. Zadając pytanie dlaczego i jak do tego doszło, ujawnia szokujące kulisy zawodowego sportu.

Czas trwania: 1 godz. 43 min.

[4/6] Premiery kinowe 30.10.2015. Nowości filmowe, które warto obejrzeć! [GALERIA]


×