fot. materiały prasowe
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze
[11/12]

Premiery seriali kwiecień 2018: Netflix, HBO, Showmax i nie tylko! Sprawdź najciekawsze produkcje [DATY PREMIER+ZWIASTUNY]

"Opowieść podręcznej" 2. sezon

Premiera: 26 kwietnia (Showmax)

Wielki powrót nagrodzonego 2 Złotymi Globami i 8 statuetkami Emmy, najgłośniejszego serialu 2017 roku! Twórcy zapowiedzieli, że drugi sezon będzie jeszcze bardziej mroczny i znów podejmie trudną tematykę walki z seksizmem i kulturą gwałtu – problemów, które nadal mają odzwierciedlenie w rzeczywistości.

W drugim sezonie hitowego serialu poznamy dalsze losy głównej bohaterki, ciężarnej Offred (w tej roli zdobywczyni Złotego Globu dla najlepszej aktorki serialowej - Elisabeth Moss), która stara się uciec z Gileadu. Powraca także Ofglen (Alexis Bledel znana z familijnego serialu „Kochane kłopoty”) - jej los jest wyjątkowo niepewny po tym, jak dopuściła się ataku na służby Gileadu. Nie zabraknie małżeństwa, do którego dotychczas należała Offred - czyli Waterfordów: Joy (Yvonne Strahovsky) i Freda (Joseph Fiennes). Poza znanymi z pierwszego sezonu bohaterami, pojawią się też nowe postaci, a w ich roli m.in. Clea DuVall, zdobywczyni Oscara Marisa Tomei. DuVall zagra żonę Ofglen – Sylvię. Na widzów czeka też niespodziewany powrót Moiry (Samira Wiley) i Janine (Madeline Brewer).

Po raz pierwszy ukazane zostaną wspominane w pierwszym sezonie kolonie, do których zsyła się bezpłodne kobiety i dysydentów, by oczyszczali ziemię z toksycznych odpadów. Widzowie poznają również bliżej jedną z bardziej przerażających postaci Gileadu – Ciotkę Lydię oraz dowiedzą się więcej o życiu pozostałych Ciotek. W drugi sezonie będzie miał miejsce pogrzeb jednej z Podręcznych. Nadchodzi rewolucja, a każdy z bohaterów stanie w obliczu wyboru: ulec systemowi, czy sprzeciwić się mu i podjąć heroiczną walkę?

[11/12] Premiery seriali kwiecień 2018: Netflix, HBO, Showmax i nie tylko! Sprawdź najciekawsze produkcje [DATY PREMIER+ZWIASTUNY]


×