"Proceder". Piotr Witkowski opowiada co było najtrudniejsze w roli Tomka Chady! Wcześniej aż 5 aktorów odrzuciło tę rolę!

W kinach można oglądać już film Michała Węgrzyna pt. "Proceder", opowiadający o tragicznie zmarłym raperze Tomku Chadzie. W głównego bohatera wcielił się młody aktor Piotr Witkowski, który opowiedział nam co było najtrudniejsze w tej roli!

Multimedia

PIOTR WITKOWSKI - WYWIAD

Piotr Witkowski to aktorskie odkrycie polskiego kina roku 2019. Jego rola Tomka Chady w filmie "Proceder" jest nie tylko brawurowa, ale przede wszystkim chwytająca za serca i sprawiająca, że widz od początku do końca wierzy w głównego bohatera. Witkowski na ekranie wręcz stał się Tomkiem Chadą, a krytycy w większości są zgodni - to jeden z najmocniejszych elementów "Procederu".

Co ciekawe, Witkowski nie był pierwszym wyborem twórców, a wcześniej roli Tomka Chady przestraszyło się aż pięciu aktorów! Autorzy obrazu nie zdradzili nam, kto odrzucił rolę, ale o swoim przygotowaniu do tej kreacji opowiedział nam Piotr Witkowski.

"Proceder". Film o Chadzie lepszy od "Jesteś Bogiem"? Małgorzata Kożuchowska w najlepszej roli od lat!Zobacz więcej

Czy znał wcześniej twórczość Chady? Czy dużym wyzwaniem było nauczenie się rapować oraz jeździć na desce? Jak wyglądały wszystkie erotyczne sceny? Czy "Proceder" jest wiernym obrazem Polski lat 90. XX wieku? O tym wszystkim porozmawialiśmy z Piotrem Witkowskim! Sprawdźcie naszą rozmowę!

'PROCEDER" - O CZYM JEST FILM?

„Proceder” to poruszająca historia rapera Tomasza Chady – chłopaka z blokowisk, z duszą poety i darem do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach, Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Muzyka była całym jego życiem - pasją i światem, w który uciekał, gdy rzeczywistość nie miała mu zbyt wiele do zaoferowania. W rolach głównych wystąpili: Piotr Witkowski, Kali, Antoni Pawlicki, Agnieszka Więdłocha, Małgorzata Kożuchowska, Jan Frycz, Sonia Bohosiewicz, Gabriela Muskała, Ewa Ziętek, Piotr Głowacki, Anna Matysiak. Film wyreżyserował Michał Węgrzyn, a autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×