"Proces Christine Keeler", odcinek 3. Christine jest prześladowana [STRESZCZENIE ODCINKA]

Akcja serialu „Proces Christine Keeler” osadzona jest w czasach rewolucji obyczajowej i kryzysu kubańskiego. W latach 60. brytyjscy politycy nie tylko zmagają się z konfliktami światowymi, ale i... jednym z najgłośniejszych skandali seksualnych wszech czasów. Co wydarzy się w szóstym odcinku serialu, którego motywem przewodnim jest słynna afera Profumo?

Multimedia

„Proces Christine Keeler” odcinek 3, sobota, 15.10.2022 godz. 21:30 na Epic Drama

Co wydarzy się w trzecim odcinku?

Christine jest traktowana w lekceważący sposób zarówno w londyńskich wyższych sferach, jak w lokalnych społecznościach. Na dodatek jest prześladowana przez mężczyznę o pseudonimie Lucky (Anthony Welsh). Tymczasem tabloidy nadal nie opublikowały jej wersji historii romansu z Profumo i rosyjskim szpiegiem.

W poprzednich odcinkach

Christine została rozpoznana przez dziennikarza tabloidu, który badał plotkę o sekretnym romansie Johna Profumo. Polityk w prasie wypierał się jakichkolwiek związków z dziewczyną. W premierowym odcinku modelka Christine Keeler (Sophie Cookson) wróciła do pracy w klubach kabaretowych. Minął ponad rok od jej sekretnego romansu z konserwatywnym ministrem wojny, Johnem Profumo (Ben Miles).

O serialu

„Proces Christine Keeler” to serial opowiadający o wydarzeniach z lat 60., znanych jako „afera Profumo”. Romans modelki z kandydatem na premiera podbił świat, a historia osadzona w niezwykle ciekawych historycznie czasach z pewnością przyciągnie nie tylko miłośników historii i polityki.

Zobacz galerię

W roli tytułowej Christine Keeler wystąpiła Sophie Cookson (znana m.in. z "Kingsman: Tajne służby", "Gypsy", "Tajemnice Joan"), w rolę Stephena Warda wcielił się w James Norton ("McMafia", "Wojna i pokój", "Happy Valley"). Na ekranie możemy zobaczyć też: Ellie Bamber ("Nędznicy", "Dziadek do orzechów i cztery królestwa") jako Mandy Rice-Davies; Bena Milesa ("The Crown", "Ostatni posterunek") jako skompromitowanego ministra Johna Profumo oraz Emilię Fox ("Milczący świadek") jako jego żonę, Valerie.

Za scenariusz odpowiada, nagrodzona statuetką BAFTA powieściopisarka i scenarzystka, Amanda Coe ("Mroczny zaułek", "Miejsce na górze", "Life In Squares"), a za reżyserię odpowiedzialna jest Andrea Harkin ("Mamo, wróć", "Klika").

Zobacz zwiastun serialu „Proces Christine Keeler”:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×