"Proces Christine Keeler". Serial o jednym z najgłośniejszych skandali współczesnych czasów. Oglądaj na Epic Drama

Lata 60. polityka i jeden z najgłośniejszych skandali współczesnych czasów. „Proces Christine Keeler” to serial opowiadający o wydarzeniach z lat 60., znanych jako „afera Profumo”. Romans modelki z kandydatem na premiera podbił świat, a historia osadzona w niezwykle ciekawych historycznie czasach z pewnością przyciągnie nie tylko miłośników historii i polityki. O czym jest serial, kiedy i gdzie można go oglądać w polskiej telewizji? Sprawdź!

Multimedia

„Proces Christine Keeler” oglądaj na kanale Epic Drama

„Proces Christine Keeler” - o czym jest serial?

Lata 60. Rozpoczyna się kryzys kubański, kolejny konflikt polityczny w okresie zimnej wojny. Trwa rewolucja obyczajowa a w tym samym czasie brytyjski rząd usiłuje uporać się ze skandalami na tle szpiegowskim i seksualnym. Ówczesny premier Wielkiej Brytanii, Harold Macmillan, walczy o przywrócenie porządku, ale plotki wokół jego osoby i brytyjskiego rządu nasilają się. Szczególnie głośno robi się wokół jednej kwestii...

Mówi się, że latem 1961 roku żonaty minister wojny, John Profumo, miał tę samą kochankę, co rosyjski szpieg. To upokorzenie, na które kraj nie może sobie pozwolić.

Młoda modelka Christine Keeler kończy swój romans z Johnem Profumo, potencjalnym kandydatem na nowego premiera. Kiedy skandaliczny trójkąt miłosny między Christine i dwoma innymi mężczyznami kończy się dramatyczną strzelaniną, modelka nagle znajduje się w centrum uwagi. Zachęcona wizją dużego zarobku, Christine opowiada jednej z gazet o romansie z Johnem Profumo i rosyjskim szpiegiem. Do swojej opowieści załącza sekretny list miłosny, który otrzymała od Profumo.

To rozpoczyna ciąg zdarzeń, który wywołuje ogólnonarodowe oburzenie, a całą sprawę próbuje się zatuszować.

Kozłem ofiarnym afery staje się Stephen Ward, powiernik Christine, który zapoznał ją z ministrem...

„Proces Christine Keeler” - obsada, scenariusz

W roli tytułowej Christine Keeler wystąpiła Sophie Cookson (znana m.in. z "Kingsman: Tajne służby", "Gypsy", "Tajemnice Joan"), w rolę Stephena Warda wcielił się w James Norton ("McMafia", "Wojna i pokój", "Happy Valley"). Na ekranie możemy zobaczyć też: Ellie Bamber ("Nędznicy", "Dziadek do orzechów i cztery królestwa") jako Mandy Rice-Davies; Bena Milesa ("The Crown", "Ostatni posterunek") jako skompromitowanego ministra Johna Profumo oraz Emilię Fox ("Milczący świadek") jako jego żonę, Valerie.

Za scenariusz odpowiada, nagrodzona statuetką BAFTA powieściopisarka i scenarzystka, Amanda Coe ("Mroczny zaułek", "Miejsce na górze", "Life In Squares"), a za reżyserię odpowiedzialna jest Andrea Harkin ("Mamo, wróć", "Klika").

Zobacz zwiastun serialu „Proces Christine Keeler”:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×