Program telewizyjny na sobotę, 1.08.2020. Co obejrzeć 1 sierpnia w TV? [PROGRAM TV, HITY DNIA]

Czas na sobotę, 1 sierpnia. Dzisiaj obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, więc w telewizji nie zabraknie audycji, filmów oraz programów poświęconych temu wydarzeniu. Dzisiaj coś dla siebie znajdą również miłośnicy klasyki kina! Sprawdźcie, co warto dzisiaj obejrzeć w TV! Oto program telewizyjny na sobotę, 1.08.2020.

Multimedia

Program tv na sobotę, 1 sierpnia 2020 r.:

17-letnia Rose i jej narzeczony Caledon Hockley podróżują luksusowym transatlantykiem do Filadelfii. Dziewczyna, znudzona towarzystwem ludzi z wyższych sfer, załamana wizją małżeństwa z rozsądku, nosi się z zamiarem popełnienia samobójstwa. Od wykonania ostatecznego kroku odwodzi ją podróżujący trzecią klasą Jack Dawson, utalentowany obieżyświat. Jack odbiera podziękowania za odwagę, a Caledon ofiarowuje narzeczonej najdroższy diament świata, "Serce Oceanu". Pomiędzy Rose a Jackiem rodzi się miłość, której kres kładzie katastrofa statku.
"Titanic" - Polsat, godz. 20:00

Dawson Cole i Amanda Collier jako nastolatkowie byli w sobie szaleńczo zakochani, choć dzieliło ich więcej, niż łączyło. On wychowywał się w patologicznej rodzinie, w której alkohol i przemoc były na porządku dziennym. Ona pochodziła z dobrej rodziny z tradycjami. Drogi nastolatków rozeszły się w tragicznych okolicznościach. 20 lat później Dawson powraca do miasteczka na pogrzeb przyjaciela. Spotyka Amandę, która jest mężatką, matką trójki dzieci. Dawne uczucie odżywa, a wraz z nim pojawiają się stare i nowe problemy.
"Dla ciebie wszystko" - TVP2, godz. 20:00

Genialny profesor chemii, Sherman Klump, prowadzi zajęcia na uniwersytecie. Z powodu tuszy i monstrualnego wyglądu jest onieśmielony i zagubiony, ma również kłopoty z funduszami na prowadzone przez siebie badania. Jedyną szansą jest zainteresowanie władz uczelni opracowywaną właśnie genetyczną metodą odchudzania. Przy okazji Klump ma nadzieję oczarować Carlę Purty, studentkę, w której się zakochał. Próbuje na sobie eliksir testowany na świnkach morskich. Eksperyment działa. Ale prócz figury zmienił się również charakter profesora.
"Gruby i chudszy" - TVN, godz. 20:00

5 sierpnia 1944 roku. Sanitariuszka Basia i żołnierz AK - Staszek przeżywają pierwszą miłość. Młodzi warszawiacy z entuzjazmem budują barykady, by wkrótce stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi szturmowcami z Waffen SS Dirlewanger.
"Sierpniowe niebo. 63 dni chwały" - TVP Kultura, godz. 20:05

Jerozolima, rok 1929. Odważna Phryne Fisher ratuje młodą Beduinkę Shirin Abbas przed więzieniem. Shirin nie może zapomnieć o wydarzeniach z przeszłości. Detektyw Fisher postanawia pomóc dziewczynie w dotarciu do prawdy i wymierzeniu sprawiedliwości. Chcąc tego dokonać, musi dotrzeć do informacji ukrytych w tajemniczej Krypcie Łez. Na panią detektyw czeka wiele pułapek i niebezpieczeństw, które stoją na drodze do rozwikłania tajemnicy dotyczącej bezcennych szmaragdów oraz zniknięcia plemienia, z którego pochodzi Shirin.
"Panna Fisher i Krypta Łez" - Ale kino+, godz. 20:10

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy stolicy i artyści zaśpiewają powstańcze piosenki. Wśród wykonanych utworów będą między innymi bojowe "Warszawskie dzieci", "Sanitariuszka Małgorzatka" i wzruszająca piosenka "Warszawo ma". Z powodu ograniczeń związanych z pandemią choroby COVID-19 koncert odbędzie się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.
"Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki - koncert z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego" - TVP1, godz. 20:35

X-Meni to mutanci wyposażeni w nadprzyrodzone umiejętności, które zawdzięczają wynalezionemu przez profesora Charlesa Xaviera genowi X. Chociaż wiele razy ratowali ludzkość przed zagładą, żyją na jej marginesie, cierpiąc z powodu samotności. Profesor Xavier wynalazł jednak lek odwracający mutację. Bohaterowie stają przed trudną decyzją. Profesor, zwolennik tolerancji i pokojowych rozstrzygnięć, zachęca ich do skorzystania z antidotum. Przeciwstawia się temu wojowniczy Magneto, który zbiera armię przeciwko zwolennikom specyfiku.
"X-Men: Ostatni bastion" - Polsat, godz. 22:10

Powstanie warszawskie przedstawione z perspektywy dwóch braci - operatorów filmowych i świadków walk oddziałów powstańczych z siłami niemieckimi. Realizatorzy Powstańczych Kronik Filmowych dokumentują codzienne życie w powstańczej stolicy. Przygotowana przez nich kronika ma być wyświetlana w kinie Palladium. Bracia znajdują się w centrum dramatycznych wydarzeń i stają się bezpośrednimi uczestnikami zrywu. Dołączają do jednego z oddziałów powstańczych.
"Powstanie warszawskie" - TVP1, godz. 22:55

Zobacz galerię

Sprawdź pełny program telewizyjny na sobotę, 1.08.2020 >>

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×