Program tv na niedzielę, 29.05.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Dokument o Eugeniuszu Bodo, ostatni dzień Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie i kilka naprawdę ciekawych propozycji filmowych. Sprawdź, co obejrzeć w niedzielę w TV!

Multimedia

Przebojowa animacja Dinseya. Bob Parr i jego żona Helen byli kiedyś największymi pogromcami przestępców, ratowali czyjeś życia i walczyli ze złem dosłownie każdego dnia. Piętnaście lat później, zmuszeni do przeistoczenia się w zwykłych obywateli, mieszkają na przedmieściu, borykają się z przyziemną, codzienną egzystencją i wychowują trójkę dzieci: Violę, Maksa i najmłodszego Jack-Jacka. Bob ciągle marzy, by wrócić do dawnego życia superbohatera. I nagle pojawia się przed nim taka szansa.
"Iniemamocni" - Polsat, godz. 13:10

Ekranowa wersja znanej sztuki Aleksandra Fredy utrzymana w realiach XIX wieku, ale jednocześnie wzbogacona przez reżysera Filipa Bajona o współczesne elementy, takie jak rockowa muzyka, ciężarowy samochód czy telefon komórkowy, który praktycznie ma każdy z bohaterów. Jest też kilka scen, jakby wziętych z filmowego planu z nowoczesnym sprzętem w tle. Film rozpoczyna się klasycznie, od przysięgi złożonej przez Anielę i Klarę: "Przyrzekam na kobiety stałość niewzruszoną nienawidzić ród męski, nigdy nie być żoną". Te słowa padły po raz pierwszy w teatrze lwowskim w 1832 r. i od tej pory komedia Fredry cieszyła się niesłabnącym powodzeniem na scenach trzech zaborów.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Śluby panieńskie" - TVP1, godz. 14:10

Pięćdziesięcioletni Cheyenne mieszka z żoną Jane, w luksusowej posiadłości w Dublinie. Ponad 20 lat wcześniej grał w rockowym zespole, ale wycofał się z muzycznego biznesu po tym, jak dwaj młodzi fani, wsłuchawszy się w jeden z jego posępnych przebojów, popełnili samobójstwo. Zerwał kontakty z kolegami z branży i z rodziną. Mimo upływu lat, Cheyenne wciąż kultywuje swój estradowy image. Ubiera się w czarne skórzane stroje, nosi wysokie buty za kostkę i kolczyki, maluje oczy i usta i tapiruje długie, ufarbowane na czarno włosy. Przyjaźni się z 16-letnią, zafascynowaną gotycką subkulturą Mary. Pewnego dnia Cheyenne otrzymuje wiadomość o chorobie ojca - więźnia Oświęcimia z Polski, który po wojnie zamieszkał wśród nowojorskich ortodoksyjnych Żydów. Bez chwili wahania były rockman wsiada na statek, ale przybywa za późno.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Wszystkie odloty Cheyenne'a" - Ale kino+, godz. 18:00

Czołowa polska feministka, Klaudia Rojek, jest szefową Akademii Feministycznej "Wolna Polka". Szkoła ma jednak problemy finansowe. Aby je rozwiązać, Klaudia planuje produkcję feministycznego filmu porno. W roli głównej planuje obsadzić swoją partnerkę, instruktorkę sztuk walki - Lenę. Ekranowym partnerem dziewczyny zostaje kompozytor Kostek. Mężczyzna zakochuje się w Lenie od pierwszego wejrzenia. Na przeszkodzie miłości stają jednak olbrzymie różnice w charakterze Kostka i jego wybranki. Na dodatek wujek mężczyzny jest księdzem i dyrektorem katolickiego radia, walczącym z wszelkimi przejawami liberalizmu...
"Idealny facet dla mojej dziewczyny" - TVN, godz. 20:00

Trzeciego dnia festiwalu w Sopocie na widzów czekać będzie kabaretowo – muzyczny deser. W szalonym wieczorze pełnym premierowych skeczów, pojawią się topowi wykonawcy polskiej sceny kabaretowej, po których możemy spodziewać się tylko dobrej zabawy. Wystąpią m.in. Kabaret Ani Mru Mru, Kaberet Neo-nówka, Kabaret Młodych Panów, Marcin Daniec, Cezary Pazura i Jerzy Kryszak. Wieczór poprowadzi zaprawiony na dobre i na złe w scenicznym boju duet Ewa Błachnio i Piotr Bałtroczyk.
Polsat SuperHit Festiwal 2016 - Polsat, godz. 20:05

Doceniony przez krytykę i widzów thriller obnażający ciemne strony polskiego wymiaru sprawiedliwości, z genialną rolą Janusza Gajosa i w reżyserii Ryszarda Bugajskiego, twórcy filmu legendy "Przesłuchanie". To bulwersująca historia młodych biznesmenów, aresztowanych pod zarzutem prania brudnych pieniędzy i przynależności do zorganizowanej grupy przestępczej. W kontrowersyjnej sprawie o przestępstwa gospodarcze od początku było wiele niejasności. Według samych zainteresowanych ich życie prywatne i zawodowe zostało kompletnie zrujnowane przez urzędnicze pomyłki, zmowę milczenia i brak odpowiedzialności ze strony władz.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Układ zamknięty" - TVP2, godz. 20:10

Ricki jest charyzmatyczną gwiazdą rocka, która w młodości poświęciła rodzinę dla sławy i kariery. Dziś starzejąca się kobieta stara się odbudować relacje z bliskimi. Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Tym bardziej że samej Ricki brakuje cierpliwości i ogłady. Wychodzi z założenia, że wszystko jej się należy. Sprawę komplikuje jej niepokorna córka, Julie. Dziewczyna przechodzi kryzys po niedawnym rozwodzie i nie chce w żaden sposób porozumieć się z matką. Słodko-gorzka opowieść o skomplikowanych rodzinnych relacjach, życiowych wyborach i cenie, jaką czasami przychodzi za nie płacić. W postać głównej bohaterki wcieliła się z wdziękiem trzykrotna laureatka Oscara Meryl Streep.
"Nigdy nie jest za późno" - HBO, godz. 20:10

Przed nami ostatni odcinek serialu o Eugeniuszu Bodo. W pierwszych dniach wojny Bodo razem z grupą warszawskich artystów wyjeżdża do Lwowa. Na miejscu okazuje się, że miasto jest już zajęte przez Rosjan, ale Bodo otrzymuje pozwolenie na występy w Teatrze Miniatury. Pewnego dnia w jego mieszkaniu pojawiają się ludzie, którzy oferują mu pomoc w wyjeździe do Niemiec... czytaj więcej
"Bodo" odcinek 13. - TVP1, godz. 20:25

Urodzona na początku XX wieku Adaline ulega wypadkowi, na skutek którego przestaje się starzeć. To co wydaje się spełnieniem marzeń o nieśmiertelności, z czasem przynosi dramatyczne konsekwencje. Adaline musi się ukrywać swój sekret przed ludźmi, ale także przed władzami, które chcą poddać ją eksperymentom. Nieustannie podróżując i zmieniając tożsamość, traci kontakt z najbliższymi, którzy starzeją się na jej oczach. Samotna, pełna dramatycznych wydarzeń podróż przez życie Adaline trwa przez cały niemal XX wiek. W końcu Adaline znajduje mężczyznę, dla którego chce wyrzec się nieśmiertelności.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Wiek Adaline" - Canal+, godz. 21:00

Dokument Stanisława Janickiego o życiu i tragicznej śmierci Eugeniusza Bogdana Junoda, który w 1920 roku przybrał pseudonim Bodo, utworzony z pierwszych sylab imienia swego i matki - Jadwigi Anny Doroty z Dylewskich. Z jednakim talentem radził sobie na estradzie, w kabarecie, filmie. Nieźle też wypadał jako reżyser i producent filmowy. A piosenki w jego wykonaniu, choć natura nie obdarzyła go świetnym głosem, stawały się przebojami, znanymi zresztą do dziś. U schyłku lat 30. osiągnął szczyty sławy. Miał tłumy wielbicielek. Kobiety jednak co najwyżej lubił, i to na krótko. Tak naprawdę kochał jedynie matkę i swego psa - olbrzymiego doga. Miły, otwarty, elokwentny, dowcipny, w gruncie rzeczy był typem samotnika...
"Eugeniusz Bodo - za winy niepopełnione" - TVP1, godz. 21:35

Florence Cathcart nie wierzy w zjawiska nadprzyrodzone. Uważa, że są efektem działalności człowieka. Przy wsparciu policji i najnowszych zdobyczy techniki od lat demaskuje oszustów podających się za spirytystów, a swoje doświadczenia opisuje w książkach. Pewnego dnia w domu Florence zjawia się z prośbą o pomoc Robert Mallory, nauczyciel elitarnego internatu dla chłopców w Rookford. Szkołą wstrząsnęła tajemnicza śmierć jednego z uczniów, który dzień przed zgonem rzekomo widział ducha dziecka zamordowanego niegdyś w tym samym budynku. Florence niechętnie przyjmuje zlecenie i udaje się do położnego na odludziu domu. Po przybyciu na miejsce jest przekonana, że pojawienie się zjawy jest żartem jednego z uczniów. Zamierza opuścić Rookford, gdy nieoczekiwanie, po raz pierwszy w życiu, doświadcza zjawisk, których nie jest w stanie racjonalnie wyjaśnić.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Szepty" - TV4, godz. 22:10

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×