Program tv na piątek, 15.01.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Nareszcie piątek! Sprawdźcie, co dzisiaj warto obejrzeć w telewizji. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Multimedia

Mocny początek piątkowego wieczoru! Zbliża się czas ostatecznej bitwy o losy świata. Mieszkańcy krain Śródziemia muszą zmierzyć się z armią Saurona. Gandalf próbuje zgromadzić rozproszone wojska Gondoru, które dzielnie stawiają czoła legionom orków, ale ich siły są niewystarczające. Ludzkość nigdy nie potrzebowała króla bardziej niż teraz. Aragorn chce wypełnić przeznaczenie i sięgnąć po należny mu z urodzenia tytuł. Frodo i Sam desperacko podążają w głąb Mordoru, aby zniszczyć Jedyny Pierścień. Tuż za nimi skrada się Gollum, który nie przestaje pożądać klejnotu.
"Władca pierścieni: Powrót króla" - TVN, godz. 20:00

Epicki obraz średniowiecznej Szkocji skoncentrowany wokół postaci Williama Wallace'a (Mel Gibson), patrioty walczącego przez całe życie o niepodległość swojej ojczyzny. Schyłek XIII w. Po śmierci bezdzietnego króla Szkocji władzę w kraju przejmuje angielski monarcha Edward I. William Wallace jest świadkiem aktów terroru popełnianych przez Anglików. Gdy jego żona zostaje zamordowana, William decyduje się na walkę z okupantem. Wraz z mieszkańcami rodzinnej wioski szturmuje angielski garnizon. Odwaga i talent bojowy natychmiast kreują Wallace'a, nazywanego Walecznym Sercem, na przywódcę powstania przeciw tyranii. Gdy Edward I wysyła na rozmowy pokojowe księżniczkę Izabelę, ta ulega fascynacji Williamem.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Braveheart - Waleczne Serce" - Canal+Film, godz. 20:00

Przed nami premierowy odcinek "Poldark – Wichry losu", serialu, który jest adaptacją popularnej powieści Winstona Grahama.Kornwalia, druga połowa XVIII wieku. Ross Poldark powraca z amerykańskiej wojny. Jego posiadłość jest zrujnowana, a narzeczona Elizabeth zamierza poślubić jego kuzyna, Francisa. Ross się nie poddaje. Próbuje uruchomić starą kopalnię miedzi, która może zapewnić byt jemu i jego dzierżawcom. czytaj więcej...
"Poldark: Wichry losu" Odcinek 1 - TVP 1, godz. 20:25

W pierwszym meczu na Mistrzostwa Europy w Polsce biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Serbii. Ekipa z Bałkanów z pewnością będzie dla polskich szczypiornistów wymagającym rywalem. Na poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu Polacy przegrali z Serbami 19:20. W imprezie bierze udział szesnaście zespołów podzielonych na cztery grupy. W grupie A Mistrzostw Europy 2016 biało-czerwoni zmierza się jeszcze z Macedonią i Francją. Wszystkie spotkania polscy szczypiorniści zagrają w Krakowie. Turniej zakończy się 31 stycznia. Finałowe starcie odbędzie się o godz. 17:30 także w Krakowie. czytaj więcej...
Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016, mecz Polska - Serbia - Polsat, godz. 20:30

Bond podąża śladem ukrywającego się na Karaibach handlarza heroiną. Idąc jego tropem, trafia do Nowego Jorku, gdzie toczą się właśnie obrady Organizacji Narodów Zjednoczonych, w których bierze również udział dyplomata Kananga, podejrzewany o kontakty ze światem przestępczym i praktyki voodoo. Bond usiłuje go unieszkodliwić, ale okazuje się to trudniejsze, niż początkowo się wydawało.
"Żyj i pozwól umrzeć" - TVP 1, godz. 21:35

Fala samobójstw ogarnia kolejne miejscowości w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych. Nikt nie potrafi wytłumaczyć przyczyn takiego zachowania ludzi. Pojawiają się informacje o atakach terrorystycznych, próbach z bronią chemiczną, ociepleniu klimatu, przybyszach z kosmosu. Ludzie uciekają z zagrożonych miejsc. Elliot Moore, fizyk zamieszkały w Filadelfii, jest przekonany, że wydarzenia mają związek ze zmianami w przyrodzie, które obserwuje od pewnego czasu. Postanawia ratować najbliższych. Wyrusza w drogę z żoną, przyjacielem i jego córką.
"Zdarzenie" - Polsat, godz. 22:15

Mistrzowi dedukcji Sherlockowi Holmesowi oraz weteranowi wojennemu Johnowi Watsonowi udaje się wymknąć ze śmiertelnie niebezpiecznej pułapki Moriarty'ego. Wkrótce dzięki wciąż rosnącej popularności bloga, który prowadzi Watson, detektywistyczny duet zyskuje mnóstwo zleceń, ale większość z nich Sherlock odrzuca jednak jako nudne. Niestety, za sprawą tak dużego rozgłosu Holmes i Watson zdobywają także bardzo niepożądaną w tym fachu sławę i zainteresowanie mediów. W trakcie śledztwa dotyczącego kompromitujących zdjęć otrzymują zaproszenie do Pałacu Buckingham. Obiektem śledztwa będzie emanująca seksapilem dama, Irene Adler, a stawką w sprawie nietypowego szantażu okaże się reputacja monarchii brytyjskiej.
"Sherlock - Skandal w Belgravii" Odcinek 4. - TVP 2, godz. 22:20

Piątkowy wieczór, to także film doskonale odzwierciedlający atmosfery przełomu lat 20. i 30. w Stanach Zjednoczonych - lat nadciągającego Wielkiego Kryzysu, prohibicji, segregacji rasowej, zorganizowanej przestępczości, ale także epoki jazzu. Występujący w klubach nocnych z murzyńskimi orkiestrami biały muzyk Dixie Dwyer poznaje gangstera Dutcha Schultza i jego atrakcyjną przyjaciółkę Verę Cicero. W klubie zjawiają się nagle ludzie Flynna, którzy mają wykonać wyrok na przestępcy. Niespodziewanie Dixie ratuje Schultzowi życie. W dowód wdzięczności gangster zaprasza Dwyera na wielkie przyjęcie, na którym muzyk ma akompaniować Verze. Sytuacja się jednak komplikuje.
"Cotton Club" TVP Kultura, godz.22:55

Popularny pisarz Mort Rainey, przeżywający małżeński i twórczy kryzys, przenosi się na wieś. Tam jednak przesypia całe dnie zamiast pisać. Pewnego dnia w jego domu pojawia się tajemniczy nieznajomy, John Shooter, który oskarża go o plagiat jednego z własnych opowiadań. Mort odpiera zarzut, twierdząc, że jego opowiadanie ukazało się znacznie wcześniej, niż Shooter napisał swoje. Ten żąda dowodu, grożąc, że jeśli pisarz go nie dostarczy, stanie się coś strasznego. Wkrótce życie Morta zamienia się w koszmar, a on sam zaczyna popadać w obłęd.
"Sekretne okno" - TV 6, godz. 23:30

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×