Program tv na piątek, 8.01.2016. Zobacz, co warto obejrzeć! [PLAN DNIA]

Nareszcie weekend! Co obejrzeć w piątek wieczorem w tv? Podpowiadamy!

Multimedia

Piątkowy wieczór zaczynamy od filmu z młodym Bradem Pittem i nie będzie to jedyna produkcja z amerykańskim aktorem, którą dzisiaj polecimy. Thelma jest żoną sprzedawcy dywanów, który wyładowuje na niej frustracje. Louise pracuje w miejscowym barze jako kelnerka. Obie zostawiają nieciekawych partnerów i wyjeżdżają na weekend do wynajętego domku w górach. Kiedy zatrzymują się na pierwszy odpoczynek w przydrożnym barze, Thelma o mało nie pada ofiarą gwałtu. Z opresji ratuje ją przyjaciółka, zabijając przy tym napastnika. Kobiety, przekonane, że policja nie uwierzy w prawdziwą wersję zdarzeń, postanawiają uciec do Meksyku. W ślad za nimi rusza policyjny pościg.
"Thelma i Louise" - Stopklatka TV, godz. 20:00

Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy – Markus (Elmo Nueganen) i jego sąsiad Ivo (Lembit Ulfsak). Mężczyzna nie ma w sobie siły, by zerwać więź z przeszłością i opuścić miejsce, w którym została pochowana jego żona. Markus pielęgnuje sad mandarynkowych drzew, Ivo wyplata kosze, w których obaj plantatorzy sprzedają owoce regularnie pojawiającym się w okolicy żołnierzom. Konflikt zbrojny w okolicy nabiera jednak na sile. Po jednej z bitew Ivo znajduje ocalałego z potyczki, rannego Czeczena Ahmeda (Giorgi Nakashidze). Nie zważając na niebezpieczeństwo zabiera go do swojego domu. czytaj więcej...
"Mandarynki" - Cinemax 2, godz. 20:00

I coś dla młodszych widzów, czyli jedna z najbardziej przebojowych animacji kinowych. Grupa zwierząt, do której należą: mamut Maniek, leniwiec Sid, tygrys szablozębny Diego oraz oposy Zdzich i Edek, próbuje znaleźć swoje miejsce na świecie. Diego postanawia wyruszyć samotnie w daleką podróż. Tymczasem Sid znajduje trzy dziwne jaja, którymi zamierza się zaopiekować. Wkrótce wykluwają się z nich małe tyranozaury, a Sid zostaje ich przybranym ojcem. Zjawia się jednak mama maluchów, która porywa dzieci, a wraz z nimi Sida. Przyjaciele ruszają mu na pomoc i trafiają do tajemniczej podziemnej krainy, zamieszkanej przez dinozaury.
"Epoka lodowcowa III - Era dinozaurów" - Polsat, godz. 20:00

Thriller z Nicolasem Cagem. Dla Jurija Orłowa, jednego z najlepszych handlarzy bronią, upadek ZSRR okazuje się cudownym zrządzeniem losu. Dzięki pomocy wujka, generała armii ukraińskiej, Jurij hurtem wyprzedaje broń z ukraińskich magazynów. Kolejnym rynkiem zbytu staje się dla niego Afryka. Oprócz dobrej passy w interesach ma on kilka zmartwień. Ściga go agent Interpolu, nie lubi go konkurencja w osobie Simeona Weisza, a piękna żona Ava i synek nie wiedzą o tym, jak Jurij zarabia na życie. Co gorsza, zaczynają mu doskwierać wyrzuty sumienia.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Pan życia i śmierci" - TV Puls, godz. 20:00

Doskonały thriller sensacyjny z gwiazdorską obsadą. Detektyw Conners podczas policyjnej obławy zabija porywacza i zakładniczkę. Zostaje zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych. Niedługo po tym zdarzeniu dochodzi do napadu na bank, podczas którego bandyci pod wodzą nieuchwytnego Lorenza biorą jako zakładników personel i klientów. Ponieważ przestępcy chcą negocjować jedynie z Connersem, zwierzchnicy przywracają go do służby. Jego partnerem ma być niedoświadczony Dekker...
"Teoria chaosu" - Polsat Film, godz. 21:00

Klasyk kina akcji. Policjant Nico Toscani, były agent CIA i weteran wojny w Wietnamie, przypadkiem trafia na ślad międzynarodowej organizacji prowadzącej nielegalny handel bronią. Zamieszani w proceder wpływowi politycy i biznesmeni domagają się, by Toscani został odsunięty od śledztwa. Mimo gróźb pod adresem rodziny oraz prawdopodobieństwa utraty pracy Nico nie przerywa dochodzenia. Stara się zdobyć dowody przeciwko winnym.
"Nico: ponad prawem" TVN, godz. 21:50

Wywiad brytyjski, zaniepokojony wzrostem przemytu diamentów z RPA, wysyła Jamesa Bonda do Amsterdamu, gdzie mieści się centrum nielegalnego handlu kamieniami szlachetnymi. Agent ma przeniknąć do siatki przemytników i wyjaśnić przyczyny wzmożonego przepływu kamieni. Okazuje się, że odwieczny rywal Bonda, marzący o zapanowaniu nad światem Blofeld, pracuje nad skonstruowaniem gigantycznego lasera. Diamenty zaś mają mu posłużyć do budowy sterującego promieniem lustra.
"Diamenty są wieczne" - TVP 1, godz. 22:15

Sherlock Holmes nie może skupić się nad żadną sprawą. John Watson bezskutecznie próbuje nawiązać z nim kontakt. W końcu postanawia spędzić noc u swojej dziewczyny. Oglądając telewizję doktor Watson dowiaduje się o eksplozji na Baker Street. Natychmiast pędzi do domu, gdzie zastaje Mycrofta, który próbuje zainteresować swego brata Holmesa sprawą zabójstwa agenta MI6 oraz zniknięcia pendrive'a z ważnymi planami. Ale dla Sherlocka ta zagadka wydaje się niezbyt ciekawa i odmawia współpracy. Tymczasem Holmes zostaje wezwany do Scotland Yardu. Okazuje się, że w mieszkaniu, gdzie nastąpiła eksplozja nie doszło do wybuchu gazu, jak oficjalnie podały media. Wkrótce Holmes otrzymuje wiadomość od przerażonej kobiety. czytaj więcej...
Sherlock odcinek 3: Wielka gra - TVP 2, godz. 22:15

Na koniec dnia ponownie Brad Pitt. Tym razem jako psychopatyczny recydywista! Pisarz Brian Kessler i jego przyjaciółka Carrie Laughlin wyruszają samochodem z Pittsburgha do Kalifornii. Chcą odwiedzić miejsca, w których działali seryjni zabójcy. Dla Briana to pretekst, by napisać o nich książkę, dla dziewczyny okazja, by sfotografować okryte złą sławą okolice. Aby zmniejszyć koszty podróży, zabierają ze sobą Early'ego Grayce'a i jego dziewczynę Adelę Corners. Podróż zamienia się w piekło, kiedy Carrie słyszy w wiadomościach, że Early jest poszukiwanym mordercą.
PRZECZYTAJ RECENZJĘ FILMU
"Kalifornia" - TV6, godz. 23:35

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×